سازمان ملل در حال بررسی صادرات تسلیحات کره شمالی به روسیه است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، یکی از مقامات سازمان ملل متحد. باشه مطلع.

در این مورد، «استفان دوجاریکسخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: موضوع صادرات تسلیحات کره شمالی به روسیه برای عملیات نظامی در اوکراین ممکن است توسط مرجع نظارت بر اجرای رژیم کیفری مورد بررسی قرار گیرد.

این مقام سازمان ملل افزود: تا جایی که به دبیرکل سازمان ملل مربوط می شود، ما هیچ راهی برای راستی آزمایی این موضوع نداریم. تحریم هایی علیه کره شمالی وجود دارد. تردیدی ندارم که این موضوعات در هیات کارشناسی و کارشناسان صدور احکام بررسی خواهد شد. ما نمی خواهیم شاهد رفتن سلاح های بیشتری به میدان های نبرد اوکراین باشیم.

قبلاً “جان کربیهماهنگ کننده روابط راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که پیونگ یانگ تانورا این کشور توپخانه را برای عملیات نظامی در اوکراین به روسیه قاچاق می کرد.

دو ماه اولین همچنین یک کارشناس امنیتی روسیه گفت که پیونگ یانگ به مسکو پیشنهاد داده است که 100000 داوطلب را به اوکراین بفرستد تا در کنار نیروهای روسی علیه فاشیست های اوکراینی بجنگند. در همین راستا، تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد که کره شمالی به مسکو پیشنهاد اعزام 100 هزار داوطلب برای مبارزه با اوکراین را داده است.

به نوشته نیویورک پست، این پیشنهاد کره شمالی هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اما «ایگور کوروتچنکویک کارشناس امنیتی به “کانال یک روسیه” گفت: گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد 100000 داوطلب از کره شمالی برای پیوستن به ارتش روسیه و مبارزه با فاشیست های اوکراینی آماده می شوند. کارشناس دفاعی روس ادامه داد: اگر کره شمالی می خواهد بر اساس تعهدات بین المللی خود با فاشیسم اوکراین مبارزه کند، باید به آن فرصت دهیم.

همچنین در گذشته، کره شمالی در جریان جنگ اوکراین از ارسال سلاح به روسیه خودداری می کرد. کره شمالی به شدت از گزارش های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر انتقال تسلیحات به روسیه در طول جنگ اوکراین انتقاد کرده و گفته است که قصد انجام این کار را نداشته و این افشاگری ها را تلاشی برای لکه دار کردن کشور خوانده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اوایل ماه جاری اعلام کرد روسیه قصد دارد میلیون‌ها موشک و گلوله توپ از کره شمالی برای پیشبرد جنگ در اوکراین خریداری کند.