سازمان ملل تحت فشار مزدوران سعودی برای تبادل اسرای آسیب پذیر کار می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانرئیس کمیته ملی اسارت یمن تاکید کرد: پیشرفت در مذاکرات برای اجرای توافقنامه تبادل اسرا که در ماه مارس تحت نظارت سازمان ملل با طرف‌های مهاجم امضا شد، کند است. به نقل از المسیره.

بر اساس این گزارش، «عبدالقادر المرتضی» گفت: ماه های آوریل و اردیبهشت باید ماه های تعیین کننده برای تبادل لیست بازداشت شدگان و تایید آن بر اساس توافق باشد، اما طرف مقابل با پرتاب سنگ و موانع در داخل صراحت دارد. آن جهت..”

وی همچنین افزود: کد تبادل فهرست اسرا و تایید آنها با طرف سعودی 20 درصد افزایش یافته است و این رقم در میان مزدوران کمتر از یک درصد است.

المرتضی ادامه داد: مزدوران خشن شرایط جدیدی را خارج از معاهده مبادله زندان وضع کرده اند که از آن جمله می توان به ارائه اسامی غیرقابل مذاکره و انکار فهرست بازداشت شدگان در اختیار آنها اشاره کرد.

رئیس کمیته ملی اسارت یمن همچنین به عملکرد ضعیف سازمان ملل متحد در مورد مزدوران اشاره کرد و افزود: مأموریت سازمان ملل مزدوران را مجبور به اجرای آنچه قبلاً انجام شده است، تحت نظارت سازمان زندان‌ها نیست.