ساخت چمن مصنوعی برای ورزش بانوان منطقه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پس از بازدید فرهنگی روز چهارشنبه علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های فرهنگی منطقه 17 شهرداری تهران بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، در این بازدید غلامرضا شینگی شهردار منطقه 17 و نمایندگان منطقه حضور داشتند. ابتدا علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران برای تجلیل از شهدای گلزار شهدا حاضر شد. تجلیل از شهدا و سپس از سینما و مرکز همایش بهاران بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: منطقه 17 دارالشهدای تهران پایتخت و محل زندگی بسیاری از مردم انقلابی و متدین است. این منطقه. بنابراین، نگاه به اقدامات فرهنگی در این زمینه بسیار مهم است.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مدیریت شهر تهران بسیار حائز اهمیت است. این منطقه به 4000 شهید ایران اسلامی اختصاص دارد و احداث یادمان 4000 شهید در منطقه 17 از اقدامات مدیریت شهری تهران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بازدید از مرکز همایش و سینما بهاران ادامه داد: نزدیک به 12 سال است که از این مجموعه استفاده نشده و از قسمت سینمایی این مجموعه استفاده نشده است، این شهروند است. ، و این مشکل به زودی حل خواهد شد.

نادعلی درباره نحوه عملکرد مدیریت شهری تهران در حوزه ورزش بانوان، ادامه داد: متأسفانه بانوان و ورزش محل مناسبی برای عموم مردم اختصاص ندارد، اما در مجموعه بوستان بهاران در منطقه 17 شهر تهران، در زمان من بازدید زنانی را دیدم که با لباس های متحدالشکل در ورزش های عمومی شرکت می کردند و موسیقی میهنی توسط همه پخش می شد که جای تحسین دارد.

بر اساس این گزارش در ادامه بازدید نادعلی از ورزشگاه فوتبال بستان الهیات بازدید و ادامه داد: دو زمین فوتبال در مناطق 17 گانه شهرداری تهران توسط بخشداری نوسازی شد و این موضوع شور و نشاط اجتماعی را افزایش می دهد.

وی افزود: همچنین دو هزار زمین چمن تا پایان سال مرمت می شود که باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

نادعلی گفت: زمین فوتبال چمن بانوان یکی از نکاتی است که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با جدیت پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم در هر منطقه حداقل یک زمین برای بانوان داشته باشیم.

پس از این بازدید، علیرضا نادعلی، سخنران و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور در بوستان حضرت فاطمه(س).س) بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: با سرگرمی این طرح فرهنگی به ازای هر نفر، توجه ویژه ای به منطقه 17 شهرداری تهران خواهد شد. در دوره ششم مدیریت شهر تهران باید فاصله شمال و جنوب تهران کاهش یابد.

وی افزود: در این دوره با بودجه 1401 و با چند پروژه سعی کردیم فاصله شمال و جنوب تهران را کاهش دهیم. تکمیل باغ حضرت فاطمه(س).س) می تواند فرهنگ فردی را در 17 منطقه افزایش دهد.

نادعلی پس از بازدید از مجموعه فرهنگی رضوان با اشاره به لزوم توجه به مسائل فرهنگی گفت: پس از اتمام این پروژه نزدیک به 100 هزار متر مربع به ورزش و فرهنگ هر فرد در کشور افزوده می شود. منطقه که بسیار مهم است.

وی همچنین افزود: یکی از مواردی که به طور جدی مورد توجه قرار خواهیم گرفت، لذت بردن شهروندان از امر فرهنگی در جنوب شهر است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همچنین از مرکز توانمندسازی کوثر در منطقه 17 شهرداری تهران بازدید کرد و گفت: در این مجموعه زنان سرپرست خانواده عادت به کسب و کار داشتند که این اتفاق بسیار خوبی است.

وی افزود: شهرداری تهران با این کار اقدام به ساخت شرکت کرده و به نوعی از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرده است.

نادعلی ادامه داد: امیدواریم تمرکز بر کارآفرینی در حوزه های بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه علیرضا نادعلی در دیدار با شورای معاونین شهردار منطقه 17 شهرداری تهران ضمن استماع مشکلات فرهنگی معاونان شهرداران این منطقه گفت: در مدیریت شهری تهران به دنبال این هستیم. برای کارشناسان مسائل فرهنگی شهر تهران؛ شگفت انگیزترین چیز این است که در سال های اخیر بحث فرهنگ در پایتخت زیاد مطرح نشده است.

وی افزود: باید با کمک رسانه ها به مسائل فرهنگی توجه ویژه شود آه تو و مدیران شهری به فکر مسائل فرهنگی باشند.

همچنین در ادامه جلسه، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با مدیران فرهنگی و اجتماعی منطقه 17 شهرداری تهران دیدار و گفتگو کرد و سپس به دیدار خانواده شهید امنیت، محمد رفت. علی بایرامی و سپس به مسجد. علویان دیدار با مردم اطراف بهاران و گفتگو خیر