ساخت پردیس فناوری کشاورزی با هدف کمک به بنگاه های دانش بنیان در قم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، با سید محمدتقی شاهچراغی دیدار و گفتگو کرد خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر فناوری و نوآوری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر شعار سال مبنی بر توجه بیشتر به تولید دانش بنیان گفت: قم به دلیل موقعیت جغرافیایی و دسترسی به استان های اقتصادی مانند اصفهان، استان مرکزی و مناطق دورافتاده تهران پتانسیل جذب فعالان دانش بنیان را دارد.

وی با تاکید بر حمایت از اردوهای آموزشی تخصصی فناوری در استان، گفت: سیاست ما در استان قم حمایت از شرکت های دانش بنیان با تمامی ابزار و تجهیزات است و در هر جایی که لازم باشد از پیگیری دریغ نخواهیم کرد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قم از نظر بودجه جزو آخرین استان‌ها است. اما کار سخت ما مدیریت این بودجه محدود برای رفع نیازهای صنعت با استفاده از تحقیقات دانشگاهی است.

برای ادامه این جلسه علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم ضمن قدردانی از حمایت های مدیران ارشد استان در توسعه بنگاه های دانش بنیان گفت: نحوه حمایت از تصمیم گیران و مدیران بنگاه های دانش بنیان پیشرو هستند. در توسعه کشور».

در پایان جلسه مقرر شد تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری استان و مرکز تحقیقات کشاورزی استان برای ایجاد «پردیس فناوری کشاورزی» در 15 هکتار جهت حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان فعال در استان منعقد شود. بخش کشاورزی

خاطرنشان می شود در مرحله اول 10 کمپ آموزشی فناوری کشاورزی به صورت بومی برگزار می شود.