ساخت جنگنده اف 35 در رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پس از ابراز نگرانی آمریکا در مورد نقص فنی در سامانه پرتاب جنگنده اف-۳۵، رژیم صهیونیستی نیز روز شنبه به طور موقت استفاده از این جنگنده را تعلیق کرد. از این رزمندگان

نیروی هوایی اسرائیل در توییتر اعلام کرد که این هواپیماها بازرسی و کنترل می شوند که چندین روز به طول می انجامد و هر عملیات با مجوز ویژه از فرماندهی نیروی هوایی انجام می شود.

این اطلاعیه رژیم صهیونیستی پس از اعلام روز جمعه آمریکا مبنی بر خرابی احتمالی مواد منفجره در سامانه پرتاب خلبان سامانه رهاسازی سه مدل هواپیمای نظامی از جمله F-35 اعلام شد. جنگنده ای که باعث تعلیق موقت برخی از عملیات ها شد، تبدیل به ایالات متحده شد.

این در حالی است که رسانه های رژیم صهیونیستی پیش از این به ناتوانی جنگنده های اف 35 این رژیم در مقابله با پهپادهای حزب الله اعتراف کرده بودند.

بر اساس این گزارش، جنگنده اف 35 نتوانسته پهپاد را در منطقه عملیاتی خود رهگیری کند.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که عملیات پهپادهای مقاومت در حوزه فعالیت خود باعث ایجاد جنجال در داخل رژیم صهیونیستی شده است.

در همان روز المیادین به نقل از رسانه های صهیونیستی اعلام کرد که جنگنده های اف 35 نمی توانند پهپادهای حزب الله لبنان را سرنگون کنند، از این رو جنگنده های اف 16 برای مقابله با آنها فراخوانده شدند.

پیشتر رسانه های اسرائیلی نوشته بودند: نیروی هوایی اسرائیل در شلیک پهپادهای حزب الله بر فراز سکوی پمپ بنزین کاریش با مشکل مواجه شد و یکی از موشک ها به هدف خود اصابت کرد.