ساختار اجرایی خراسان شمالی باید نیازهای فناوری خود را محاسبه کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ناصر فخر موحدی شامگاه چهارشنبه در مرکز توسعه اقتصادی دانش بنیان خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مبادا به دنبال خاطره تفاهم و سایر مشکلات در حوزه دانش باشیم. اقتصاد مبتنی بر توان بخش خصوصی نیز قابل استفاده است در نهایت به نتایج مطلوب برای استان برسیم.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خراسان شمالی ادامه داد: اصل اجرایی اقتصاد دانش بنیان جهت گیری اقدامات ما در مواجهه با کاستی ها در این زمینه است و باید وظایف آنها را از هر نهاد دولتی دنبال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید خودتنبیهی را فراموش کنیم و عینک بدبینی را عوض کنیم، گفت: بهترین راه خروج از دفتر اداری و پشت میز نشستن در این زمینه، اقدام است.

فخر موحدی برقراری ارتباط علم و تولید را یکی از مهمترین مشکلات استان عنوان کرد و گفت: وجود مجموعه هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی ضروری است. ، اقتصاد و دارایی، واحد میراث فرهنگی و تعاون. ، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه های استان این طرح را جمع آوری کرده و آماده انجام اقدام هستند. تار (توانمندسازی و بهبود فضای نوآوری سرزمینی) مختص حوزه خود.

وی افزود: همه این نهادها باید نیازهای حوزه مربوطه و ادارات مربوطه را تامین کنند. آمار می تواند از مهارت های شرکت ها و گروه های دانش بنیان استفاده کند فناور در قالب عمل تار برای رفع نیازهای آنها استفاده می شود.

فخر محدی در پایان گفت: باید تلاش کنیم در این زمینه خللی ایجاد نکنیم و تمام نیازها و مشکلات مربوط به آن را در نظر بگیریم.