زیرساخت های حمایت از کودکان در فضای مجازی آماده شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمهدی سالم در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ماموریت وزارت ارتباطات به وزارت ارتباطات گفت: یکی از شروط این سند راهبردی برای این وزارتخانه، ارتباطات ایجاد زیرساخت های لازم برای کودکان است. اینترنت و نوجوان شدن.

وی ادامه داد: اجرای طرح های کودک به صورت آنلاین از دی ماه گذشته در اولویت بوده و در مدت فعال سازی آن تاکنون 2 میلیون نفر از این بستر استفاده کرده اند.

سخنگوی وزارت ارتباطات گفت: دو اپراتور تلفن همراه بستر اینترنت را برای کودکان فراهم کرده‌اند و با فعال‌سازی کد دستوری می‌توان از آن استفاده کرد که طی دو هفته در مراسمی با حضور وزیر در آنجا اجرا می‌شود. ارتباطات

وی با بیان اینکه بخشی از مسئولیت حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات است که مربوط به طبقه بندی دسترسی به محتوا، وزارت ارتباطات است، تاکید کرد: قطعاً چنین بوده است.

سالم گفت: در راستای اقدامات وزارت ارتباطات برای مستندسازی حمایت از کودکان در فضای مجازی، ایده «لوگوی خانواده» بخشی از این برنامه است، همچنین زمان آن فرا رسیده است که یک بستر سایبری ایمن و ارائه‌دهنده خدمات ارائه شود. .

وی ارائه سیم‌کارت‌های ویژه کودکان و نوجوانان را با قابلیت دسترسی کاربران به محتوا و وب‌سایت‌ها بر اساس فهرستی از پیش تعریف‌شده برشمرد و افزود: از سوی اپراتور سرویس دیگری مطابق با این عملکردها اعمال می‌شود.

به گفته مشاور وزیر ارتباطات، نرم افزار کنترل والدین (Portal Control) برای کنترل و نظارت بر زمان صرف شده توسط والدین و فرزندان، نحوه دسترسی فرزندانشان به اینترنت و اپلیکیشن ها ساخته و عرضه شده است. همچنین تولید تبلت‌هایی برای کودکان که بتوانند استفاده و میزان دسترسی کودکان به دستگاه‌ها، برنامه‌ها و اینترنت را مدیریت، نظارت و تنظیم کنند، از دیگر الزاماتی است که در حوزه‌های مسئولیت وزارت کشور ایجاد شده است. ارتباط.

وی افزود: وزارت ارتباطات آمادگی دارد با استفاده از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران زیرساخت ها و امکانات ایجاد شبکه ارتباطی فوری کودکان و نوجوانان را فراهم کند و آماده همکاری است. سازمان های غیر دولتی.