زیان 55 هزار میلیاردی خودروسازان / افزایش رسمی قیمت لوازم خانگی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رزرو خودروهای منتخب تا هفتم تیرماه فرصت واریز وجه دارند، بیش از فروش خودروهای در حال تولید، زیان ۵۵ هزار میلیارد تومانی در ایران خودرو و سایپا و افزایش قیمت لوازم خانگی بخش مهمی از آن است. اخبار این هفته و در فروش است.

رزرو خودروهای منتخب تا 26 جولای فرصت واریز وجه دارد

امید قالیباف سخنگوی این وزارتخانه ساکت باش وی گفت: رزرو خودروهای منتخب تا 5 تیرماه فرصت واریز وجه دارند و قبلاً خودرو به آنها اختصاص داده شده است، نگران نباشید.

به گفته وی، حدود 66 هزار نفر برای رزرو انتخاب شده اند که پیامک ارسال یا ارسال شده است تا با دریافت پیامک به تعمیرگاه خودرویی که دریافت کرده اند مراجعه کرده و پرداخت را تمام کنند.

فروش خودرو از تولید پیشی گرفته است

تا می 1401، این خودروساز بیش از 76000 خودرو تولید کرده و بیش از 83000 خودرو فروخته و فروخته است که نشان می دهد فروش بیش از تولید بوده است. (توضیحات بیشتر)

ایران خودرو و سایپا 55 هزار میلیارد اشک جمع کردند

دفتر مطالعات اقتصادی مرکز تحقیقات پرسمان اسلامی وضعیت مالی شرکت‌های ایرانی خودرو و سایپا را گزارش و پیشنهاد اصلاحی داد و کل زیان انباشته دو شرکت را ناشی از زیان ده ساله اعلام کرد. عملیات بر اساس آخرین گزارش مالی حسابرسی شده (منتهی به 31/6/1300) معادل 55 هزار میلیارد تومان می باشد. (جزئیات خبر)

قانون اساسي اوراق واردات خودرو در صف ورود به کابینه

فاطمی امین وزیر ساکت باش وی درباره واردات خودرو نیز گفت: قانون واردات کالا 10 بند در هیئت دولت در نظر گرفته شده است. ابهاماتی درباره این کد در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی وجود دارد و در حال حاضر در هیات وزیران در دست بررسی است.

وی گفت: واردات 2 تا 3 ماه طول می کشد. وقتی می خواهید از برخی ماشین ها پیاده شوید مانند تیبا و برای تولید سمند از خط تولید باید خودروهای اقتصادی کمتر از 10 هزار دلار وارد کنیم و نباید چینی باشد و از اروپا هم باید وارد کنیم. صحبت از آن شد.

مبارزه با قاچاق و کلاهبرداری را با تمرکز بر بازار دخانیات آغاز کنید

محمدمهدی برادران، معاون وزیر صنعت ساکت باش وی گفت: مرحله سوم مبارزه با قاچاق را با اولویت بندی محصولات مرتبط با دخانیات آغاز کردیم. همانطور که در دو مرحله قبل در زمینه قطعات خودرو و لوازم خانگی سخت کار کرده ایم، برای جلوگیری از قاچاق، آسیب رساندن به کالا و کلاهبرداری با تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و خرده فروشان محصولات دخانی همکاری خواهیم کرد.

اعطای 5 میلیارد دلار وام بدون وثیقه به گروه های تولیدی

محمدصادق محمددیاری قائم مقام صندوق ضمانت سرمایه گذاری های کوچک گفت: گروهی با اعتبار مناسب برای دریافت مسکن نیاز به تامین پنج میلیارد تومانی دارند. وایق هیچ ملکی نخواهند داشت.

افزایش رسمی قیمت لوازم خانگی

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش 15 درصدی قیمت تلویزیون و 10 درصدی قیمت یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی خبر داد. ظرف شویی وی اعلام کرد که قیمت جدید از اول جولای اعمال می شود.

همکاری ایران و روسیه در صنعت خودرو

در جریان سفر علیرضا پیمان پاک، مدیرکل انجمن توسعه تجارت ایران، این قرارداد امضا و عضویت ایران در گروه اوراسیا تایید شد. (جزئیات خبر)

در همین سفر دستیار رئیس جمهور روسیه در دیدار با رئیس انجمن توسعه تجارت ایران از آمادگی صنعت خودروسازی روسیه برای همکاری با ایران خبر داد.