زمین های کشاورزی ثبت می شود / مورد نیاز برای حمایت از کشاورزان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه نماز جمعه این هفته بندر دیر، با بیان اینکه حجاج خانه خدا برای حج تمتع است، گفت: حج کنگره بزرگ امت اسلامی و بیانگر وحدت، همبستگی و وحدت است. اقتدار مسلمانان

امام جمعه گذشته فرمودند: «مشکلات فرهنگی جهان اسلام، مبارزه با مقاومت فرهنگی، برائت از خداپرست ها و افشای مظاهر شیطانی صهیونیسم و ​​دسیسه های او علیه جهان اسلام در این بزرگوار مطرح می شود. کنگره.”

وی مهمترین فلسفه حج را تحول اخلاقی و تحول روحی و روانی دانست و گفت: زائران خانه خدا از ابتدای سفر تا پایان سفر باید بر اساس نیات و نیات الهی باشند. -ماروترا از فرصت های معنوی آنجا استفاده کنید.

وی تاکید کرد: مسئولان، مدیران و کارکنان حج در قبال خود وظیفه دارند یوف الرحمان و کشور میزبان باید مصالح امت اسلامی را در نظر گرفته و امنیت زائران به ویژه زائران کشورمان را تامین کند و این موارد تلخ تکرار نشود و زائران سفیران شایسته ای باشند. آه تو طرفدار نظام اسلامی باشید و از همه فعالیتها جدا باشید هیجان انگیز برای جلوگیری از.

کشاورزی باید حرف اول را بزند

خطیب جمعه دیر در سخنانی درباره سالروز تاسیس جهاد سازندگی و روز جهاد کشاورزی گفت: همه وزارتخانه ها و ادارات در نظام اسلامی وظیفه سنگینی دارند اما وزارت جهاد کشاورزی و تقسیم بندی آن. اش کار آنها مهمتر است زیرا برای استقلال، امنیت غذایی و استقلال به این وزارتخانه وابسته است.

وی افزود: بحث فقط نان و غذا نیست، بلکه بحث سیاسی هم هست و اگر در جامعه مشکل غذا و تغذیه وجود دارد، باید بر آن مسلط شود.

حسینی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی یک وزارتخانه راهبردی است، خاطرنشان کرد: کشاورزی باید در اولویت قرار گیرد و اگر کشاورزی را احیا کنیم، مشکل کارگری حل می شود و آثار منفی آن برطرف می شود، بیکاری.

وی با اشاره به نگرش جهادی نسبت به کشاورزی گفت: در رژیم سیزدهم از سال گذشته کارهای خوبی آغاز شده که بخشی از شرایط بحث سند در زمین های کشاورزی است.

امام جمعه گذشته افزود: اگر زمین کشاورزی ثبت شود تا کسی نتواند تغییر کاربری دهد مشکل بزرگی است و از طرفی مشکل مسکن بانکی کاهش می یابد.

وی ادامه داد: بخشی از کار همچنان اطمینان از صحت آمار و اطلاعات کشاورزی و از همه مهمتر توافق با دولت برای خرید محصولات کشاورزی است تا نگرانی در مورد نگهداری محصول در دستان سازمان وجود نداشته باشد. کشاورزانی که شروع کرده اند و امیدواریم ادامه دهند.»

حسینی در مراسم سالگرد بمباران حرم رضوی در عاشورای سال 73 گفت: مردم ما نباید چهره منافقین و جنایات آنها و جان باختن 17 هزار نفر از هموطنان در این گروهک را فراموش کنند.

وی با قدردانی از زحمات دیوان و همکاران و خود دادگاه دیرالزور خاطرنشان کرد: البته ما و مردم گله و انتقاد داریم و امیدواریم در مرکز تحولی در حال رخ دادن باشد. به دور و بر گسترده خواهد شد و شاهد آن تغییر در همه جا خواهد بود.» و تغییر خواهد کرد.

دادگاه باید او آمد و پناهگاهی برای دردمندان

امام جمعه گذشته تأیید کردند: قضاوت واجب است او آمد و باید پناهگاه مستضعفان باشد و کسانی که به آنجا می روند احساس امنیت کنند.

وی در خصوص سالگرد تأسیس انجمن تبلیغات اسلامی گفت: این نهاد یکی از نهادهای زیر نظر رهبر معظم انقلاب است و نهادی نیست که برخی مدعی شوند، گاهی تخریب آن. اگرچه نقاط ضعفی وجود دارد و ممکن است انتقاداتی وجود داشته باشد، اما باید به بازخوردها توجه کرد.

حسینی با بیان اینکه بودجه های اندک تشکل های تبلیغاتی در استان ها و شهرستان ها وجود دارد، افزود: برخی تصور می کنند بودجه کلان در اختیار دستگاه های فرهنگی است که اینطور نیست.

وی با تبریک روز جامعه زنان تاکید کرد: نقش مجموعه در پیروزی انقلاب و پاسداری از مقدسات تاکنون به ویژه در ایام کرونا برجسته شده است.

حسینی با بیان اینکه بازار ما همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده است، گفت: در این مدت اعتراضاتی به بحث مالیاتی بازاریان و دستفروشان صورت گرفته که البته این یک مسئولیت اجتماعی است، اما باید با علم گرفته شود و عدالت».

وی در خصوص تلاش های دشمن و مقاومت انقلاب برای بهره برداری از گلایه های بازاریان گفت: بازار باید با احتیاط و دلسوزی قبلی از این فراخوان ها چشم پوشی کند. “شکایت کنید و اقدام کنید. “

تقویت روابط با کشورهای دوست و هموطنان

خطیب جمعه دیر تصریح کرد: سیاست راهبردی در کشور ما تقویت روابط با کشورهای دوست و همسایه به ویژه همسایگان است که در داخل این دولت تجدید خواهد شد.

وی یادآور شد: در سفر اخیر روسای جمهور ونزوئلا و ترکمنستان به ایران اسلامی توافقنامه همکاری خوبی حاصل شد که دستاورد بزرگی است.

حسینی درباره استقبال وزیر امور خارجه ایران در نماز جمعه اهل سنت حیدرآباد هندوستان، گفت: علیرغم تبلیغات دشمن که ایران را منزوی می‌داند، مسلمانان ایران اسلامی را دوست دارند و کشور ما همچنان به مسلمان بودن شهره است. ملت های شیعه و سنی.»

وی درباره تهدیدهای اخیر نخست وزیر اسرائیل به ایران تاکید کرد: شما این اشتباهات را مرتکب نشده اید و یاوه انگار قرار است بمیری و مرگت نزدیک است.

امام جمعه گذشته فرمودند: «بدیهی است که از فشارهای مردم فلسطین به ویژه در سرزمین های اشغالی که از روی عصبانیت حرفه ای صحبت می کنند، خشمگین هستند. بار گرفته شده اند.