«زمین سرخ» و تابوهایی که جواب داد/ کارهای مهم انجام شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


ادامه خبر – گروه هنر – علیرضا سعیدی: کارکرد عنوان چیزی شبیه به جلد کتاب است تهمت زد سعی کنید عناصر، اشکال و برنامه با کمک تصاویر و موسیقی یک اثر به مخاطب معرفی می شود. وضعیتی که گاهی بسیار بحرانی است، در نظر گرفته شده و آن را حساب شده و گاه به یک سو در مقابل مخاطب قرار می دهد مدرسه غمگین و بر اساس انجام وظایف ضروری است که به بیننده اجازه می دهد نتایج قابل مشاهده را ببیند خیلی دور او انجام می دهد.

آنچه که بهانه ای شده است برای بازگشت به کلمه کلیدی “عنوان”، یک بررسی بسیار ماندگار و به یاد ماندنی ترین موسیقی با برنامه‌ها، فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی همراه است که برای بسیاری از شنوندگان خاطرات تلخ و شیرینی دارد و مراجعه مجدد به آن‌ها می‌تواند در هر شرایطی خاطره‌ای را برای ما زنده کند. این بازی خاطره که پس از عرضه و عرضه در نوروز با استقبال 1400 شنونده مواجه شد و ما را بر آن داشت تا در قالب یک بازی خاطره هفتگی هر جمعه و از گذشت آن سال تا آن سال، روح و روان خود را به آن بسپاریم. ما بهتر از این روزهای سختیم

خاطره بازی با عنوان ماندگار عنوان مجموعه ای از گزارش های آرشیوی با همین سبک است که می توانید هر هفته آن را در گروه هنری خبرگزاری مهر دنبال کنید. نکن.

در شصت و یکمین شماره این خبر رسانه ای به سراغ عنوان موسیقایی سریال «Red Lyne» به کارگردانی قاسم جعفری، آهنگسازی پیروز ارجمند و خوانندگی حسین رضائیان رفتیم که می توان گفت یکی از مهم ترین و مشهورترین سریال هاست. موسیقی مرتبط با عنوان سیما نامگذاری شد. آهنگی که تابو را می شکند سلام داستان و محتوای سریال نقش موثری در شنیدن اثری داشت که سازنده آن عناصر ساخت موسیقی مرتبط با تصویر را می دانست و ناشناخته و ناشناخته بود. فعالیت های مشترک صدا بودن خواننده هایش از زوایای مختلف قابل مشاهده است.

خانم

سریال «خط قرمز» به نویسندگی علیرضا بذرافشان و شعله شریعتی و کارگردانی قاسم جعفری برای اولین بار در آذرماه 1380 و هر سه شنبه منتشر شد. با وجود اینکه در آن سال به دلیل پخش هفتگی سریال، از مخاطبان بسیار کاسته شد، اما وارد فضای داستانی جدیدی شد و البته در سال‌هایی که کارگردان کم بود، این تابو را شکست. حضور جمعی از بازیگران زیبا و جوان که تا آن روز زیاد در صحنه حضور نداشتند فضایی غیرقابل انکار را ایجاد کرد موفقیت رسانه ها آسان است. موفقیتی که واقعا هم نصیب بازیکنان و هم تیم سازنده شد و به آنها اجازه داد وارد مرحله جدیدی از حرفه خود در زمینه های مختلف بازی و رهبری شوند. حتی برای قاسم جعفری که به تئاتر ختم شد و از این راه پول درآورد، برای بازیگران دنیایی پیدا کرد که راه شهرت را برایشان باز کرد.

تاریخچه سریال «خط قرمز» برداشتی متفاوت از آن داشت. داستان بخشی از زندگی چند جوان است که برای فرار از مشکلات زندگی خود از خانه فرار می کنند، دور هم جمع می شوند و در مسیری ناشناخته قدم می گذارند که هدف از سفر به رویاها و آرزوهایشان است، سفری که یک در نهایت مسیر روشنی را رقم زدند. برای آنها نتیجه ای حاصل نشد، اما هیچ چیز در عرصه سریال سازی به دستاورد بزرگی تبدیل نشد و نتایج خوبی از مخاطبان تابوشکنی دریافت کرد. تابوشکنی که در زمان ساخت موسیقی رخ داد و اعتبار کار باعث شد صداهایی را بشنویم که از آن زمان به سختی دیده بودیم.

خانم

در واقع حضور بازیگرانی چون شهرام حقید دوست، سروش گودرزی، پویا امینی، ایمان اشراقی، علیرضا نیکپی، شهرام عبدلی، علی منصوری، علی جاویدفر، مجید مشیری، مهسا کرامتی، زهرا اویسی، ساناز کیهان، حسن اسدی، رضا امامی. ، اردلان آذربهرام، فریده دریا مج، رضا میر معنوی، علی جلالی، هما خاکپاش، هوشنگ بنایی، فرزاد مسروری، صدرا سید قاسمی و علی ایسیوند که به دلیل حضور انتخاب جدید حال و هوای متفاوتی به سریال بخشیدند. نسل ها و بازیگران قدیمی. فضایی که در آن قاسم جعفری و دوستانش می دانستند از آنچه می خواهند نشان دهند چه می خواهند. گویی رادیویی جدید در سیما راه اندازی شده بود که قرار بود شنوندگان را به تابوهای مربوط به آن دوره سوق دهد تا جامعه ویران آن سال را در قالب یک سری داستان سیما ببینند و از کلیشه های رایج درس بگیرند. و چند نکته را نیز یاد بگیرید.

بله، واقعاً خط قرمزها با طرح مسائل و مشکلات بسیار جدی از جمله بی خانمانی، اعتیاد، ایدز و … از خط قرمزها عبور کرد و حتی اگر مخالفانی هم داشتیم، هر چه هست، تلاش کرده است تصویری از آن ارائه کند. جوانان در این واسطه بازیگران جوانی است که باید در هوای پاک تر قدم بزنند. موقعیتی که بخشی از ظاهر او را در تنوع صدای خواننده گنجاند و شهرت خوبی پیدا کرد.

خانم

در این شرایط است که پیروز ارجمند با توجه به دانش و سابقه ای که در زمینه موسیقی دارد، شاید یکی از مهم ترین و بهترین انتخاب ها در ساخت و تولید موسیقی تیتراژ باشد. ترانه‌های حسن عسکری، آوازهای تحسین‌شده پیروز ارجمند و آوازهای متنوع خوانندگان، جدیدترین موسیقی مجموعه «خط قرمز» را به یکی از محبوب‌ترین آهنگ‌های مرتبط با «اعتبار» تبدیل کرده است که منحصربه‌فرد بودن آن را در خلق و تولید موزیکال رنگارنگ نشان داد. در اوایل دهه هشتاد کار می کند. باید متفاوت باشد. آنقدر متفاوت است که می تواند سال ها بعد خود را به عنوان یکی از محبوب ترین و مهم ترین موزیسین های تلویزیون معرفی کند و اثری از خود به جای بگذارد که به راحتی نمی توانم آن را از ذهنم پاک کنم.

قابل ذکر است که نام حسین رازیان به عنوان خواننده تیتراژ فیلم زیاد در خاطره ها نیست، اما ترانه حسن عسکری، آواز پیروز ارجمند و صدای دیگر این خواننده، عنوان آخرین موزیکال را به خود اختصاص داده است. . در سریال «خط قرمز» یکی از پرطرفدارترین آهنگ های مرتبط با عنوان که در اوایل دهه هشتاد با خلق و تولید شاهکارهای موسیقی رنگارنگ در قرآن هویت خود را نشان داد. برگ برنده ای که خواننده را در پروسه ای گیج کننده و سخت در موسیقی پاپ ایران شکست داد و نامش چندان بر سر زبان ها نیست.

اما این روند برای پیروز ارجمند به گونه‌ای دیگر زندگی کرد و او ثابت کرد که به دلیل اعتمادی که می‌توان بین گروه تولید و هنرمندان ایجاد کرد، مهم نیست که چه لبه‌ای دارد و اگر بتوان کاری انجام داد. که عنوان یک سری موسیقی را ماندگار می کند. ماندگاری که امروز جای خود را به میانجیگری و مذاکره و مذاکره داده است که بوی ناپسند و ناخوشایندی دارد امروز در اکثر سریال ها یافت می شود و به خوبی می توان فهمید که آنچه به عنوان مخاطب به شما عرضه می شود فقط محصول است. که ممکن است با محتوای اثر همخوانی داشته باشد و از نظر او در سیستمی راه اندازی شده باشد که در آن بین تهیه کننده خواننده و تهیه کننده سریال مبادله و مبادله پول صورت می گرفته است. کلمات

خانم

ارجمند که در چند سال گذشته علاوه بر آفرینش و تدریس در عرصه موسیقی، سابقه مدیریت در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و رهبری را نیز داشت.اسلامی سال ها پیش در مورد تعریف تیتراژ موسیقی گفت: «تعبیر تیتراژ موسیقی در سال 1380 انجام شد. به نظر من تیتراژ 3 است آیا موفقیت آمیز است یا ما 3 نوع اعتبار داریم: اول اعتبار که خلاصه داستان است یا نمونه ای از آن که در قالب یک موسیقی چند دقیقه ای پخش می شود، نوع دوم موسیقی ظاهر می شود اما با این اعتبار شما را برای اکشن هیجان انگیز فیلم یا سریال آماده می کند. موسیقی در ابتدای فیلم متناسب با ژانر است، موسیقی به نام می آید و بیننده نوع فیلمی که با آن سروکار دارد را می فهمد.

وی در ادامه این بحث گفت: در جوایز اخیر کلاسیک که حداقل در بیست سال اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، شکلی از شعر روایی و غزل را در فیلم ما ارائه می کند تا مخاطب را تا آن زمان بنشیند. . در پایان فیلم با استفاده از دستگاهی به نام موسیقی. افرادی به عنوان شاعر، خواننده و آهنگساز که تا حد ممکن معروف هستند، سعی می کنند نام بازیگران را با اعتبار صدا بزنند. به نظر من در چند سال اخیر نوعی رقابت با عنوان شروع شده و عنوان به ابزاری برای نشان دادن قدرت آهنگساز تبدیل شده است و متاسفانه بدترین آن این است که گاهی اوقات دو آهنگساز متفاوت وجود دارد. در مقاله‌ها و عناوین فیلم‌ها یا سریال‌ها استفاده می‌شود که من آن‌ها را دوست ندارم. من با دسته بندی موافق نیستم و معتقدم کسی که مهارت ساخت موسیقی متن را داشته باشد، قطعا عنوان موسیقی را آسان تر و بهتر می کند.

خانم

به هر حال روند و ساختار تولید آثار موسیقایی در حوزه موسیقی تیتراژ در سال های اخیر به پدیده ای مدرن تبدیل شده است که از نظر کیفی قابل مقایسه با تلویزیون دهه هفتاد و هشتاد نیست، مانند. کار در این زمینه بالاتر از همه چیز است. دیگری را می توان مشاهده کرد و به جریانی تبدیل می شود که عواطف و احساسات انسان در آن جایگاه مناسبی ندارد.