زلنسکی: همچنان آماده دیدار با پوتین هستم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی خود گفت که تحریم های غرب علیه روسیه تاثیری بر موضع مسکو نخواهد داشت.

بر اساس گزارش‌ها، زلنسکی در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» از متحدان اوکراین به دلیل درخواست آتش‌بس بدون تحمیل شرایط خاص انتقاد کرد.

رئیس جمهور اوکراین با بیان اینکه هیچ شرایطی برای آتش بس در روسیه برای برقراری آتش بس وجود ندارد، افزود: برخی از کشورها از اوکراین حمایت می کنند اما هر کاری که می توانند برای کاهش تحریم ها انجام می دهند تا تجارت آنها با شکست مواجه شود.

زلنسکی همچنین آمادگی خود را برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد و افزود: پیروزی باید در میدان نبرد حاصل شود و پایان جنگ روسیه با اوکراین اجتناب ناپذیر است.

شایان ذکر است که روسیه در 24 فوریه سال جاری (26 مارس سال گذشته) عملیات نظامی خود را در اوکراین با هدف از بین بردن ارتش و حذف نازیسم از این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه به این دلیل انجام شد که مقامات گفتند مسکو چاره‌ای جز مقابله با سیاست‌های خصمانه غرب و همبستگی نظامی ناتو ندارد.

مقامات روسیه بارها گفته اند که اگر اوکراین قصد خود را برای بازگشت به میز مذاکره اعلام کند، مسکو به طور مسالمت آمیز پاسخ خواهد داد و قطعی برق به دلیل فقدان اراده در اوکراین رخ داده است.