زلنسکی: تعیین سقف قیمت گاز روسیه ضروری است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدیویی که در مجمع عمومی سازمان ملل ضبط شده است، گفت: من نماینده کشوری هستم که مجبور است از خود دفاع کند. برای صلح با روسیه 5 شرط غیرقابل مذاکره وجود دارد.

بر اساس این گزارش، زلینسکی وی گفت: ما در جنگ با روسیه به نتایج خوبی دست یافته ایم و تمام شهرهای اوکراین را از اشغال روسیه آزاد خواهیم کرد. روسیه از سال 2014 جنگ را به یک جنگ بزرگ تبدیل کرده است. روسیه باید به گونه ای مجازات شود که مرزهای تعیین شده توسط اینتر را بشکند بین المللی درست است که برمی گردد.

وی افزود: توقف مذاکرات و تجارت با متجاوز بخشی از فرمول صلح مطلوب است. باید دادگاه ویژه ای وجود داشته باشد تا روسیه را به خاطر حمله به کشورمان پاسخگو کند آه تو ایجاد خواهد شد و ما روند ویژه ای را برای این امر آماده کرده ایم. روسیه باید بهای جنگ با کشور ما را بپردازد. رهبران جهان باید حقوق روسیه را سلب کنند وتو در شورای امنیت باید او را به خاطر جنگ استیضاح کنند.

زلینسکی وی گفت: اوکراین مجمع عمومی سازمان ملل را از سیستم بین المللی چاپ خواهد کرد. بین المللی غرامت برای حمایت از روسیه برای پرداخت هزینه جنگش. ما به سلاح های قدرتمند و سیستم های امنیتی و همچنین حمایت مالی برای حمایت از مردم خود نیاز داریم.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت که روسیه خواهان حفظ امنیت در اطراف نیروگاه هسته ای است زاپوروژیه اهمیتی نداد

زلینسکی وی گفت: روسیه باید از انرژی به عنوان زنبور استفاده کند فساد و باید سقفی برای قیمت گاز روسیه قائل شد.