زلزله خوی 50 خانه را ویران کرد/135 مصدوم بستری شدند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان صبح چهارشنبه در راه عیادت از زلزله زدگان خوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر امروز شهرستان خوی را لرزاند. صبح امروز مرکز شهرستان با 12 روستای این شهرستان به شدت تحت تاثیر بحران زلزله قرار گرفت.

وی گفت: بر اساس گزارش اولیه تیم های ارزیاب بیش از 500 خانه بین 20 تا 50 درصد خسارت دیده و 50 خانه نیز به طور کامل تخریب شده است.

معتمدیان با بیان اینکه از این تعداد حدود 450 نفر بین 20 تا 50 درصد خسارت دیده اند، گفت: همچنین به زیرساخت های برق و آب این شهرستان خسارت وارد شده است اما مشکل خاصی نداریم و آب و برق وجود دارد. در تمامی شهرها و مناطق روستایی

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه 528 نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان خوی و شهرستان های همجوار مراجعه کردند، ادامه داد: 135 نفر بستری و مابقی خدمات سرپایی دریافت کردند.

معتمدیان افزود: چهار نفر از مصدومان در بیمارستان بستری شده اند و بقیه حالشان خوب است و تحت مداوا هستند.

وی با توجه به آمادگی تمامی نهادهای مردمی در قالب مدیریت بحران در این شهرستان افزود: اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی، بنیاد مسکن و اهالی در حال فعالیت هستند و بنیاد هلال احمر و اکیپ های مسکن در خوی و روستاهای اطراف ارزیابی می کند. دهکده.

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی 5.4 ریشتر ساعت 3:51 بامداد چهارشنبه در حدود 10 کیلومتری خوی به وقوع پیوست.