زاخارووا: جمهوری دونتسک به زودی از چنگال نئونازی ها خلاص می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان



به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو به این نتیجه مطلق رسیده است که به زودی قادر خواهد بود به نئونازی های اوکراینی قلمرو جمهوری خلق دونتسک را در اختیار بگیرد.

زاخارووا ادامه داد: ما متقاعد شده ایم که نیروهای ترکیبی جمهوری خلق دونتسک را به طور کامل از شر نئونازی ها خلاص خواهند کرد.

این در حالی است که ارتش جمهوری خلق لوهانسک با کمک ارتش روسیه پس از آزادسازی شهر لیسیچانسک در سوم ژوئیه موفق شد کل منطقه را آزاد کند.

وزارت دفاع روسیه در 3 ژوئیه اعلام کرد که سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در مورد آزادی جمهوری خلق لوهانسک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گزارش داده است.

سرویس خبری وزارت دفاع روسیه در این باره اعلام کرد: امروز سوم ژوئیه 2022، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، ولادیمیر پوتین فرمانده عالی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه را از آزادسازی خبر داد. جمهوری خلق لوهانسک

این عملیات پس از آن صورت گرفت که ارتش روسیه در دوم ژوئیه به همراه شبه نظامیان جمهوری خلق لوهانسک شهر راهبردی «لیسیچانسک» را محاصره و سپس کنترل کرد و آخرین پدافند ارتش اوکراین در منطقه مذکور است.