ریاض: تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید صرفا اقتصادی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد بولتن، “تصمیم گرفت بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای گفت: تصمیم اخیر اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت صرفا اقتصادی و با اجماع کشورهای عضو گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، فیصل بن فرحان که روابط کشورش با واشنگتن پس از این تصمیم اوپک پلاس بدتر شد، افزود: کشورهای اوپک پلاس مسئولیت را بر عهده گرفتند و تصمیمات خوبی گرفتند که سعی در ایجاد ثبات در بازار و تامین منافع تولیدکنندگان و مشتریان دارند.

وزیر خارجه عربستان در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: همکاری نظامی ریاض و واشنگتن در راستای منافع دو کشور و ثبات منطقه است. روابط ما با ایالات متحده یک ساختار دیرینه بوده است فهمیدن این رابطه اساسی است مقدار کمی روابط ما استراتژیک است و از امنیت و ثبات منطقه حمایت می کند.

فیصل بن فرحان همچنین درباره جنگ اوکراین افزود: ما تلاش می کنیم طرف بحران اوکراین را به جلو ببریم و جنگ را متوقف کنیم.

وزیر خارجه عربستان که کشورش بیش از هفت سال است که یمن را نقض می کند کالاها وی گفت: تلاش ها برای تمدید آتش بس در یمن ادامه دارد.

فیصل بن فرحان درباره مذاکرات تهران و ریاض برای ادامه روابط دیپلماتیک گفت: مذاکرات با ایران نتیجه مشخصی نداشته و منتظر ششمین دور مذاکرات هستیم.

وزیر امور خارجه عربستان روابط عربستان با چین را در درجه اول اقتصادی توصیف کرد و افزود: دو طرف برنامه های اقتصادی مشترکی دارند.