رگولاتورهای سنتی تجارت کم حجم نفت خام را کنترل می کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری حاجیا به گفته مدیرکل استاندارد استان تهران، عباس نوری گفت: در بازرسی از پمپ بنزین های استان توسط بازرسان عادی مشخص شد که در سه ماهه اول سال جاری کمتر از یک درصد از نازل ها انجام شده است. الزامات استاندارد را برآورده نمی کند و به منظور ترمیم عیوب از چرخه حذف می شود.

وی در خصوص تست به موقع هر نازل به تشریح نحوه رفع ایرادات نازل های غیراستاندارد پرداخت و گفت: معرفی شده توسط در صورت امکان تعویض توسط واحد مهندسی کارخانه سوخت و پس از تایید مجدد تست، آب بندی تعویض می شود در غیر این صورت نازل از چرخه مصرف خارج می شود.

این مکان مسئول وی همچنین نحوه برچسب گذاری و تست شیلنگ سوخت را تشریح کرد و ادامه داد: ابتدا تستر صفحه پمپ و شلنگ را بررسی می کند. دسته بندی ها نازل و شکل پمپ کنترل و در صورت سالم بودن در ظروف اندازه گیری مشخص شده در استاندارد مربوطه (پنج، 10 و 20 لیتری) آزمایش خواهد شد.

سبک وی با تاکید بر توجه شهروندان با برچسب روی نازل گفت: اگر چنین است برای اطمینان از دقت نازل، علامتی مربوط به زمان سال وجود دارد بهار رنگ آن سبز، در تابستان قرمز، در پاییز زرد و در زمستان سفید است.