رژیم صهیونیستی بیش از 22 هزار حریم هوایی لبنان را نقض کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، بر اساس تحقیقات و تحلیل های انجام شده در سایت airpressure.info طبق گزارش ها، جنگنده های اسرائیلی از سال 2007 تاکنون 22111 بار حریم هوایی لبنان را نقض کرده اند.

بر اساس تحقیقات، در آن مدت بیش از 8000 فروند جنگنده این رژیم به حریم هوایی لبنان پرواز کرده و حدود 13000 بار پرواز کرده اند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، مردم لبنان به دلیل حضور مکرر هواپیماها و پهپادهای اسرائیلی در وضعیت نامناسبی قرار دارند.

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به طور منظم به حریم هوایی لبنان نفوذ می کند و پروازهای شناسایی به سمت جنوب لبنان، منطقه بقاع و همچنین بخش مرکزی این کشور انجام می دهد. جنگنده‌های رژیم از حریم هوایی لبنان برای حمله به خاک سوریه استفاده می‌کنند.

پس از جنگ 33 روزه اسرائیل و حزب الله لبنان، مقامات لبنانی بارها با ارسال نامه های اعتراضی به سازمان ملل خواستار اعمال فشار بر تل آویو، احترام به حاکمیت لبنان و تبعیت از تصمیم 1701 شورای امنیت در سال 2006 شده اند. .

در تمام این مدت رژیم نه تنها به حمله به حریم هوایی لبنان ادامه داده است، بلکه اخیراً به مرزهای لبنان نیز حمله کرده است.

یک هفته پیش یک کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی با هدف استخراج گاز وارد پمپ بنزین کاریش شد و با عبور از خط 29 وارد منطقه 5 کیلومتری مرز بیست و سوم در منطقه جنگی لبنان شد.

در مرز بیست و نهم، پمپ بنزین کاریش قرار دارد که واسطه های لبنانی آن را بخشی از آب های سرزمینی کشور می دانند. بر این اساس دولت لبنان برداشت گاز از پمپ بنزین ها را از سوی رژیم صهیونیستی غیرقانونی می داند.