رژیم صهیونیستی ایران نظام آپارتاید را در فلسطین ایجاد کرد – خبرگزاری مهر و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: رژیم صهیونیستی اجازه شرکت در انتخابات مردم قدس را نداد و به این ترتیب انتخابات این کشور لغو شد. . رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و مجلس ملی

وی افزود: رژیم صهیونیستی نظام آپارتاید را در سرزمین فلسطین ایجاد کرده و در حال تدوین قوانین آپارتاید است. سازمان ملل و مهمتر از همه از اسرائیل از طریق یک سیاست دوگانه حمایت می کند.

عباس اعلام کرد: رژیم صهیونیستی نهادهای مستقل فلسطین را در چشم جهانیان زیر پا می گذارد. این رژیم از زمان تأسیس خود در سال 1948 تاکنون بیش از 50 جنایت علیه مردم فلسطین مرتکب شده و برخی از آنها را پذیرفته است.

وی گفت: این رژیم در این مدت 524 روستا را ویران و 950 هزار فلسطینی را آواره کرد. آخرین جنایت این رژیم حمله به غزه است که منجر به شهادت 67 کودک شد، رژیم صهیونیستی باید مسئولیت جنایت علیه ملت فلسطین را بپذیرد.

رئیس سازمان خودگردان گفت: برای نظارت بر پرونده های جنایی رژیم صهیونیستی به دیوان کیفری بین المللی مراجعه می کنیم. ما دیگر نمی پذیریم که قوانین بین المللی رعایت شود و رژیم صهیونیستی آن را نادیده بگیرد.

عباس تصریح کرد: تنها گزینه ای که برای ما باقی مانده است، تجدید نظر در رابطه با رژیم صهیونیستی است. سازمان ملل صدها قطعنامه در مورد فلسطین صادر کرده است و شورای امنیت تنها 97 قطعنامه صادر کرده است اما هیچ کدام اجرا نشده است.