رژیم صهیونیستی از درون راز انتخابات چیست؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر – گروه بین الملل: انتخابات جهانی بر اساس اصول خاصی برگزار می شود، در انتخابات باید شرایط قبل از انتخابات، در زمان انتخابات و بعد از انتخابات سالم و شفاف باشد. از سوی دیگر، انتخابات به معنای واقعی باید برخاسته از یک نظام دموکراتیک با اصول پذیرفته شده و تعریف شده باشد.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا انتخابات کنست یا پارلمان صهیونیستی خصلت یک انتخابات آزاد را دارد؟ آیا این انتخابات به معنای یک کارزار سالم و شفاف در راستای رقابت سیاسی بین احزاب و صداوسیماهای مختلف برای رسیدن به اهداف مشخص است؟ آیا برگزاری انتخابات در سرزمینی که بر اساس به رسمیت شناختن قطعنامه سازمان ملل متحد مبنی بر اشغال و نقض حقوق ملت فلسطین به صورت سیستماتیک ایجاد شده است، برای خود هدف خاصی ندارد؟

در این گزارش قصد دارم موضوعاتی را مطرح کنم که نشان می دهد انتخابات در سرزمین های اشغالی یک کارزار سیاسی سالم و شفاف نیست، بلکه فعالیتی با هدفی خاص برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت تلخ دولت صهیونیستی است.

تو اینجایی چون «بن گوریون» کارت را تمام نکرد!

در سال های اخیر حوادثی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) رخ داده است که واقعیت این رژیم را به وضوح نشان می دهد. اتفاقاتی که صهیونیست ها برای پنهان ماندن از چشم رسانه ها و افکار عمومی بین المللی سعی در سانسور آن دارند اما هرازگاهی بخشی از آن برملا و در معرض دید همگان قرار می گیرد.

چند سال پیش برخی از اعضای کنست و رهبران جناح صهیونیست در جلسه پارلمان خطاب به نمایندگان عرب فریاد زدند: «شما اینجا هستید زیرا «بن گوریون» (بنیانگذار دولت جعلی) کار خود را انجام ندادید. !”. به نظر شما معنی این عبارات چیست؟ منظور آنها از این تهدید این است که دیوید بن گوریون و گروه های مسلح صهیونیست در زمان اشغال فلسطین باید همه فلسطینی ها را بکشند یا بیرون کنند تا حتی یک فلسطینی باقی نماند. در واقع صهیونیست ها از رژیم گرفته تا اقشار فرودست با فلسطینی ها مشکل دارند و حضور آنها را مانعی برای موجودیت خود می دانند. آیا حکومت صهیونیستی با چنین تفکری می تواند انتخابات آزاد برگزار کند؟

رژیم صهیونیستی از درون  راز انتخابات چیست؟

تبلیغات انتخاباتی؛ ترکیبی از نفرت و گسترش خشونت!

نکته بسیار مهم و مهم این است که مقامات سیاسی و احزاب صهیونیستی از به کار بردن شعارهای نژادپرستانه و تبعیض آمیز در ملاء عام و حتی در تبلیغات انتخاباتی خود ابایی ندارند. علاوه بر این، آنها با شناخت دقیق جامعه صهیونیستی می دانند که کدام شعارها رای بیشتری جمع کرده و به پیروزی انتخاباتی آنها می انجامد.

از سوی دیگر، دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی برای مقابله با این سیاست های آپارتاید اقداماتی انجام نمی دهد تا از این موارد متوجه شویم که با یک رژیم آپارتاید کامل روبرو هستیم. در روزهای اخیر بر اساس منابع رسمی و حقوق بشر فلسطین، بیش از 100 حمله توسط شهرک نشینان صهیونیست به فلسطینیان و اموال آنها در قدس و کرانه باختری صورت گرفته است، اما علیرغم اینکه تصاویر این حملات توسط نظامیان صهیونیست به ثبت رسیده است. رسانه ها و دوربین های فلسطینی در شهر. مستند است که پلیس رژیم صهیونیستی هیچ اقدامی برای جلوگیری از این اقدامات خشونت آمیز انجام نداده است. سوال این است که آیا رژیمی که حقوق ساکنان اصلی فلسطین را زیر پا می گذارد می تواند بگوید که انتخابات را در شرایط سالم و شفاف برگزار می کنند؟ لازم به ذکر است که حتی تخلفات و جنایات روزانه شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست نیز توسط نهادهای به اصطلاح حقوق بشری مانند بتسلیم ذکر و گزارش می شود.

رژیم صهیونیستی از درون  راز انتخابات چیست؟

مجلس وحشی!

اعراب 1948 که فصل گذشته در انتخابات کنست شرکت کردند، به دلیل سیاست جداسازی رنگ پوست رژیم صهیونیستی، موضع گرفتند و خواستار تحریم آن فصل انتخابات شدند. در دهه‌های اخیر، رهبران رژیم صهیونیستی تلاش کرده‌اند از حضور برخی نمایندگان عرب در کنست استفاده کنند و این رژیم را در سطح بین‌المللی به عنوان نظامی مبتنی بر اصول دموکراتیک و آزادی معرفی کنند. «ناصر لحام» تحلیلگر فلسطینی در این خصوص گفت: شهروندان فلسطینی به نتایج انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی اهمیتی نمی دهند و در سال های اخیر فلسطینی ها به این واقعیت پی برده اند که نماینده کنست صهیونیستی بی معنی است. بشریت، و به همین دلیل او امید خود را از دست داده است.

بر اساس آخرین نظرسنجی از اعراب ساکن در سرزمین های اشغالی در سال 1948، مشخص شد که کمترین میزان مشارکت در انتخابات کنست رژیم صهیونیستی در انتخابات کنونی به ثبت خواهد رسید. بنابراین میزان مشارکت اعراب در این انتخابات به 40 درصد می رسد که نشان دهنده کمترین مشارکت در این انتخابات در ده سال گذشته در سال گذشته است.

رژیم صهیونیستی از درون  راز انتخابات چیست؟

وجود سه دولت علیه فلسطینی ها!

در زمان تأسیس حزب پارلمانی کادیما توسط آریل شارون در سال 2003، لیمور لفنانت که در آن زمان وزیر آموزش و پرورش بود، در برابر نمایندگان کنست (پارلمان) صهیونیست ها به صراحت اعلام کرد: اسرائیل، سه دولت اداره می شود. با یکدیگر؛ اول حکومت استعمارگران، دوم حکومت مافیا و سوم حکومت ما که البته جرأت نمی کند حتی اندکی از حرف های دو پادشاهی دیگر صحبت کند!

سخنان این مقام صهیونیستی تقریباً 20 سال پیش بازمی گردد، از آن زمان همزمان با اقدامات سیاسی، رسانه ای و تحریک آمیز رژیم صهیونیستی به ویژه در سال های حکومت نتانیاهو، نفرت فلسطینیان در جامعه صهیونیستی تشدید شد و در در شرایط فعلی هیچ چشم انداز مثبتی برای اقدام سیاسی در دنیای پر از نفرت و تبعیض در افق وجود ندارد.

رژیم صهیونیستی از درون  راز انتخابات چیست؟

مزیت صحبت کردن

در پایان می توان گفت که انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی با انتخابات سایر نقاط جهان متفاوت است. در کشورهای مختلف جهان، ایده هایی مانند آزادی بیان، عدالت اجتماعی، ضد نژادپرستی و مبارزه با نژادپرستی ارزش تلقی می شود و همه فضاهای سیاسی در تلاش برای تحقق آنها بر اساس خواسته های جامعه هستند. اما در سرزمین های اشغالی موضوع کاملاً متفاوت است، در اینجا چنین ایده هایی بی معناست، اما مشکلاتی مانند توسعه شهر، تقویت یهودیت و قوانین یهودیت یعنی رد وجود. فلسطینی‌ها، خریداران بیشتری دارند و آشفتگی‌های سیاسی که اگر بتواند خود را در اجرای این سیاست‌ها بیش از سایر سیل‌ها نشان دهد، برنده انتخابات خواهد بود. این تفکر و تفکر نیز ریشه در منطق ایدئولوژیک صهیونیسم دارد که مبتنی بر مبانی غلط دینی است، تنها حق تشکیل حکومت در فلسطین را قائل است و سازمان های دیگر را نفی می کند. در واقع می توان گفت هر حزب یا ائتلافی که جامعه صهیونیستی را بیش از دیگران متقاعد به کشتار و غارت فلسطینیان تا آخر کند، در انتخابات پیروز خواهد شد.