رژیم اشغالگر به بی ثباتی در منطقه می انجامد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز با برادرانم وزرای امور خارجه کویت، امارات، قطر، عمان و عراق تلفنی گفتگو کردم. سیاست جامعه اولویت جمهوری اسلامی ایران است، همکاری با همسایگان خود را تسریع خواهیم کرد و غریبه ای در این مسیر وجود ندارد. آه تو نمی تواند روند همکاری های منطقه ای را متوقف کند.

در این مورد من میفهمم به تشریح آخرین تحولات تحریم‌ها که باعث لغو مذاکرات می‌شود و با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای باز کردن پنجره دیپلماتیک، گفتم: مرحله نهایی توافق به دو عنصر واقعیت و انعطاف‌پذیری بستگی دارد. بخشی از ایالات متحده است و جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق پایدار و قوی کاملا جدی است. .

جمهوری اسلامی ایران برای امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان اهمیت زیادی قائل است و در شناخت مشکلات و معضلات انرژی در جهان، مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفته است که تاکنون لطف داشته است.

وزرای خارجه منطقه به من گفتند که از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات حمایت می کنند و از دیپلماسی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران قدردانی می کنند.

موضوع دیگری که در این بحث ها مطرح شد، بحث محیط زیست بود که به اعتقاد ما مشکل رایج برنامه است. مقدار کمی با دقت منطقه حل می شود.

آقای احمد ناصر در صبح وزیر خارجه کویت به من گفت که دولت کویت همواره به دنبال تقویت روابط با ایران است و برای این منظور آژانس جدیدی را معرفی کرده است. استمن او را به تهران دعوت کردم و گفتم ایران و کویت می توانند در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشند.

در گفتگوی امروز وزیر امور خارجه امارات متحده عربی آقای عبدالله بن زید به من گفت که خیر و شرف ایران برای او مهم است، من به او گفتم که این یک دیدگاه بسیار استراتژیک است و اقتصاد بیشماری وجود دارد. فرصت هایی برای هر دو کشور در دسترس خواهد بود. استفاده مناسب..

اگرچه به همه برادران هشدار دادم که حضور رژیم اشغالگر در منطقه موجب بی ثباتی خواهد شد، اما از برتری دوستانم در تلاش های اخیرشان برای پایان دادن به پروژه شیطانی این دولت در آخرین جلسه جده تشکر کردم.

هسته اصلی سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران، روابط با همه کشورها به ویژه روابط حسنه با همسایگان است. م مداخله کشورهای خارجی در این منطقه همیشه مضر است و همکاری کشورهای منطقه راه توسعه و ثبات منطقه است.