روی آوردن بایدن به عربستان/ تلاش آمریکا برای جبران کمبود سوخت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه 16 تیر سالروز درگذشت ایشان و شهید بهشتی است، اظهار داشت: این شهید بزرگوار در 16 تیرماه سالروز رحلت ایشان است. نظام نوپای جمهوری اسلامی تقویت شد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شهید بهشتی در راه حق بود، افزود: نتیجه این شهادت در 7 تیر این بود که نظام اسلامی آن زمان به سادگی طهارت پیدا نکرد و حقانیت آن را نیز به اثبات رساند. نظام و شهید بهشتی.

وی با اشاره به اینکه هفته قوه قضائیه را نیز گرامی می دارد، ادامه داد: قوه قضاییه در کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مسیر خود را در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی و تحقق آرمان های اسلامی تعیین کرده است. انقلاب». .

وی با بیان اینکه قوه قضائیه با حسن کار قوه قضائیه در تشخیص حق از باطل، اصلی ترین معیاری که قوه قضائیه با آن در حوزه های مختلف کار خود را انجام داده است، گفت: شناسایی مفاسد اقتصادی، مقابله با فساد و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، تحقق عدالت است. مربوط به ارقام خاصی است. ” نشان دهید که آرام نمی شوید و با دانه های بزرگ مبارزه نمی کنید.

آل هاشم با تبریک غدیر خم گفت: امیدواریم این عید بزرگ را با شکوه بیشتری نسبت به سال های گذشته جشن بگیریم و همانطور که سال گذشته گفتم تا روز عزاداری سیدالشهدا(ع) عزاداری وجود ندارد. مباهله.»

وی با یادآوری روز تلخ 5 تیر گفت: یک روز قبل از 5 تیر، مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران ترور شدند زیرا دشمن می خواست یک سری قتل عام انجام دهد اما به لطف خدا متوقف شد و بعد از حمله کنند. ائمه هم همین قدرت را دارند.» و قدرت امامان را در نظام اسلامی هدایت می کنند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه طلاق در سال اول زندگی از یک انتخاب اشتباه ناشی می شود، گفت: در انتخاب همسر باید به دو موضوع دقت شود.

وی گفت: پرهیز از انتخاب احساسی، اجتناب از انتخاب بر اساس انتخاب کلاس و دانشگاه و ظاهراً انتخاب پارک، فضای مجازی از جمله مشکلات بزرگ در انتخاب دوستان است.

آل هاشم افزود: آمریکا هرگز از رشد همکاری های عربستان و چین راضی نیست به همین دلیل است. بایدن به سمت عربستان سعودی چرخید.

امام جمعه تبریز ادامه داد: آمریکا تصمیم دارد بین واشنگتن، ریاض و تل آویو مثلث ایجاد کند و بایدن او برخلاف همه شعارهای انتخاباتی که داده است، از ترور بن سلمان چشم پوشی می کند و به عربستان می رود.

آل هاشم ادامه داد: جنگ اوکراین دلیل دیگری برای روی آوردن به آمریکا در عربستان است زیرا یکی از دلایل سفر همین است. بایدن برای عربستان سعودی، این تلاشی است برای متقاعد کردن ریاض برای جبران کمبود نفت روسیه در بازار بین‌المللی و ادامه قرارداد صد ساله.