رویکرد میانجیگری آلمان برای ابراز همدردی با مشکل آفرینان ایران – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، ادامه سیاست و رویکرد خصمانه دولت آلمان و دخالت آن در امور داخلی ایران است. “آنالنا.” بیربوکوزیر خارجه آلمان از نو به عنوان یک مداخله کنجکاو آه تو او حکومت ایران را به حمایت از آشوبگران متهم کرد.

در این رابطه، “آنالنا.” بیربوکوزیر امور خارجه آلمان شامگاه چهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر این خبر را اعلام کرد دیپلماتیک نیست وی با اشاره به تحولات ایران نوشت: ما تسلیم نمی شویم. ما نه تنها امروز بلکه تا زمانی که نیاز باشد در کنار مردان و زنان ایران هستیم. صدای او را به دنیا می آوریم ممکن است انجام دادن”

وزیر خارجه آلمان حتی پا را فراتر گذاشت و گفت: «4 هفته پس از مرگ او نفس کشیدن مهسا امینی، ما تحریم های اتحادیه اروپا را علیه مسئولین سرکوب وحشیانه اعتراضات در ایران صادر کرده ایم. ما روی بسته تحریمی بعدی کار می کنیم».

نماینده دولت آلمان همچنین گفت: در عین حال تلاش می کنیم تا نشست ویژه ای درباره ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل برگزار شود و سیستم تحقیق انجام شود. زیرا ما گوش می دهیم و می دانیم که چقدر مهم است که مسئولین را مسئول بدانیم.»

این اولین بار نیست که وزیر امور خارجه آلمان رویکرد خصومت و مداخله را در پیش گرفته است کنجکاو موضع علیه ایران فهمیدن او انجام می دهد. سه روز قبلآنا بیربوک» با زیر پا گذاشتن قوانین در بین المللی وی در خصوص عدم مداخله در امور مستقل کشور از اغتشاشگران و اخلال گران نظم عمومی دفاع کرد. به گزارش این خبرگزاری، وزیر امور خارجه آلمان در گفت و گو با روزنامه «انجام دادنوی با تکرار ادعاهای گمراه کننده خود درباره “سرکوب زنان و معترضان” توسط ایران اعلام کرد که تصرف اموال برلین و گل سرخ «مسئول ساختن مردم در برابر ظلم» این امر را تضمین می کند.

از زمان آغاز ناآرامی ها در ایران، کشورهای غربی و آمریکا ضمن اعمال تحریم ها علیه مقامات قانونی و واقعی ایران، آشوبگران را تشویق و تشویق کرده اند.

در بیانیه مداخله نهایی کنجکاو و تنش – رابطه ی جنسی مسئولیت پذیری و چهره سلام در غرب، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران در جریان تجمعی در نوادا حمایت کرد. این در حالی است که ترامپ در ژانویه 2021 و پس از اعلام پیروزی جو، حامیان خود را به اخلال و حمله به کنگره تشویق کرد. بایدن وی در انتخابات 2020 آمریکا از سوی مقامات قضایی این کشور شکایت کرد.