رویترز: هیئتی از حماس به سوریه می رود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع از سفر هیئتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش رویترز به نقل از دو منبع اعلام کرد که هیئتی از جنبش حماس در ماه جاری برای بهبود روابط با دمشق به سوریه سفر می کند.

یکی از مقامات ارشد حماس که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفت که این سفر پس از یک هیئت حماس به الجزایر برای آشتی با جنبش فتح به رهبری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انجام خواهد شد.

به گزارش رویترز، یک مقام فلسطینی مطلع از جزئیات سفر هیئت حماس به سوریه را تایید کرد، اما یک منبع فلسطینی در سوریه این سفر برنامه ریزی شده را تکذیب کرد و مقامات از اظهارنظر در این باره خودداری کردند.حماس در نوار غزه.

دولت سوریه در این مورد اظهار نظری نکرده است.

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» پیشتر تاکید کرده بود: سوریه چندین دهه است که میزبان دولت فلسطین و گروه‌های مخالف است و از این کشور و رهبری این کشور برای حمایت از کشور و مشکل فلسطین قدردانی می‌کنیم.

این جنبش فلسطینی ادامه داد: ما منتظر بازگشت نقش و جایگاه تاریخی سوریه در میان کشورهای اسلامی و عربی هستیم و از همه تلاش‌ها برای ثبات، رفاه و پیشرفت در این کشور استقبال می‌کنیم.

حماس افزود: ما بر موضع قاطع خود در مورد وحدت و یکپارچگی خاک سوریه تاکید می کنیم و تمام اقداماتی که به آن آسیب می زند محکوم می کنیم.