رونمایی از موزه باستان شناسی لرستان در باغ گلستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانعطا حسن پور در مصاحبه ای برو خبرنگار مهر درباره راه اندازی هفت موزه آثار تاریخی در لرستان گفت: در شش موزه از این تعداد، استانداردها رعایت شده است.

در جهان لرستان را سرزمین می دانندفلز مس“آنها می دانند

درباره وجود موزه در دلفان الیگودرز فلات کوهستانی و… گفت: ما عمدتاً به اشیاء مفرغی و غارهای تاریخی علاقه مندیم.کلماکارهدر جهان بی نظیر است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با بیان اینکه لرستان به عنوان مکانی در جهان محسوب می شود. فلز مس وی توضیح داد: این سرب حدود پنج هزار سال پیش ساخته شده است.

حسن پور گفت: در طول این هزاران سال این اشیاء از منظر اساطیری، مذهبی یا فرهنگی و در مقبره های تاریخی، معابد و … ساخته شده است. ممکن است آینده.

امکان لرستان از موزهلوورپاریس بالاتر است

وی با تاکید بر اینکه تمامی این اشیای تاریخی که 17 هزار مورد است در گنجینه نگهداری می شود اما این اشیای تاریخی جایی در این گنجینه ندارند، افزود: موزه.لوور» پاریس برای چنین چیزهایی فلز مس سلام لرستان پیوسته شاهد حضور میلیونی گردشگر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تاکید کرد: پتانسیل لرستان باعث گسترش موزه نمی شود.لووراو گفت: «بالاتر است، اما اگر این چیزهای تاریخی از دل این گنج بیرون نیاید و وارد یک موزه مدرن نشود، منجر به حضور گردشگر نمی‌شود.» در استان بود. “

حسن پور ادامه داد: این گنج بالقوه در دل فلک نهفته است ستارگان“او

موزه باستان شناسی لرستان راه اندازی می شود

وی با اشاره به اینکه دو هزار شیء کشف شده در منطقه موسوم به سنگتراشان وجود دارد که کمتر از 10 مورد از آنها در موزه به نمایش گذاشته شده است، گفت: خوشبختانه با نظارت استاندار لرستان، رئیس اداره و برنامه ها. سازمان مقدار کمی استان قول خوبی برای راه اندازی این موزه داد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در صورت تامین اعتبار، موزه باستان شناسی لرستان در پارک گلستان احداث می شود.

حسن پور به افتتاح این موزه در عید سال آینده اشاره کرد و گفت: حداقل هزار مورد در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

وی تصریح کرد: این اشیاء تاریخی هر ماه تعویض می شود زیرا تعداد زیادی اشیاء تاریخی وجود دارد که موزه توان نمایش آنها را ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان این موضوع را در این زمینه تایید کرد. فلز مس سلام لرستان و همچنین اشیاء تاریخی موجود در غار.کلماکارهپتانسیل بسیار بالاست، گفت: هنوز به جایی که می خواهیم در این زمینه نرسیده ایم.