روسیه مسدودسازی تلگرام را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، آژانس فدرال روسیه برای نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی؛ او احتمال مسدود شدن تلگرام در روسیه را رد کرد.

این موسسه روسی در این باره بیانیه‌ای صادر کرد و گفت: با توجه به محدودیت دسترسی به تلگرام به اطلاع شما می‌رسانیم که مسدود شدن شبکه اجتماعی مذکور در روسیه در حال حاضر ممنوع بوده و جزو برنامه‌های زمانی نیست.

این کار در سال 2017 و پس از انجام چندین اقدام تروریستی در روسیه و اثبات استفاده تروریست ها از پیام ها آغاز شد. نوار نقاله تلگرام به عنوان یک وسیله ارتباطی، دولت این کشور از شرکت تلگرام خواست تا اطلاعاتی در مورد عوامل حمله تروریستی در اختیار سرویس امنیت فدرال روسیه قرار دهد، اما زمانی که تلگرام از انتقال این اطلاعات خودداری کرد، وزارت ارتباطات روسیه درخواستی را ارائه کرد. شکایت شرکت تلگرام و در نهایت دادگاه رای به عدم سانسور داد نوار نقاله داد

از اوایل سال 2019، دولت روسیه نتوانسته است تلگرام را سانسور کند و حتی رسانه ها و مقامات دولتی از جمله وزارت امور خارجه روسیه از آن برای پیام رسانی استفاده کردند و در شهرهای بزرگ روسیه امکان استفاده از تلگرام وجود دارد. بدون برنامه اضافی، اما امکان برقراری تماس تلفنی وجود دارد. از این پیام نوار نقاله محدود است و نمی توان از سرویس تماس بیش از یک دقیقه استفاده کرد. سرانجام پس از دو فیلتر ناموفق تلگرام در دو سال، رسانه های کشور به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، محدودیت هایی را برای این پیام اعلام کردند. نوار نقاله لغو خواهد شد و در اوایل سال 2019، آژانس تنظیم مقررات ارتباطات روسیه به طور رسمی کمک آن را انجام داد وابسته به هماهنگی با دفتر دادستانی روسیه، دسترسی به پیام رسان تلگرام محدود نخواهد بود.