روسیه قطعنامه شورای امنیت را رد کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مسکو روز جمعه تصمیم شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت همه پرسی شامل شدن شرق اوکراین به عنوان سرزمین فدرال روسیه را وتو کرد.

10 عضو شورای امنیت به قطعنامه پیشنهادی آمریکا و آلبانی برای محکومیت جدایی شرق اوکراین و چین، هند، برزیل و چین رای مثبت دادند. گابن نیز از این قطعنامه خودداری کردند.

لیندا توماس گرین فیلد“، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، در این زمینه کالاها وی گفت: این (قطعنامه) همه پرسی غیرقانونی در شرق اوکراین را محکوم می کند. من از همه کشورها می خواهم که تغییرات در اوکراین را نپذیرند، زیرا این تصمیم مستلزم آن است که روسیه فورا نیروهای خود را از اوکراین خارج کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد که چهار منطقه اوکراین به این منطقه تعلق دارند در دونتسک، لوهانسک، زاپوریژژیا SY دیوانه با خواسته های ساکنانش محل پس از اعلام نتایج همه پرسی، در قلمرو فدرال روسیه قرار می گیرد.

همه پرسی که در شرق اوکراین برای پیوستن به روسیه برگزار شد، مورد حمایت جامعه جهانی قرار گرفت. بین المللی کشورهای اروپایی و آمریکا این انتخابات را محکوم و اعلام کرده اند که این انتخابات را قبول ندارند.

همچنین «آنتونیو گوترشدبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت: تصمیم برای ادامه یکپارچگی منطقه در دونتسک، لوهانسکKherson و Zaporizhzhia از اوکراین تا روسیه ارزش قانونی ندارند و مستحق محکومیت هستند.

اکنون انتظار می رود این لایحه مورد بررسی قرار گیرد و احتمالاً توسط 193 عضو مجمع عمومی سازمان ملل در مورد تغییرات در شرق اوکراین به تصویب برسد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه رسماً از ادغام 4 منطقه از جنوب و شرق اوکراین به این کشور خبر داد. «ولادیمیر پوتین» روز جمعه در سخنرانی خود در کاخ کرملین اعلام کرد: توافق الحاق لوهانسکدونتسک، زاپوروژیه و خرسون به فدراسیون روسیه. لوهانسکدونتسک، زاپوروژیه و خرسون بخشی از خاک روسیه شدند.

رئیس جمهور روسیه پیوستن چهار منطقه جدید به فدراسیون روسیه را تجلی اراده میلیون ها نفر توصیف کرد و افزود: اراده میلیون ها نفر در این مناطق به واقعیت تبدیل شده است. نابودی کشور اتحاد جماهیر شوروی.

پوتین در مورد نگرش دولت اوکراین به مردم منطقه دونباس گفت که امروز مردم لوهانسک و دونتسک پس از سالها محاصره و خصومت، برای همیشه شهروند روسیه است.

رئیس جمهور روسیه در ادامه یادآور شد که مسکو برای حفاظت از خاک خود دست به هر کاری خواهد زد و دولت کی یف باید به انتخاب مردم احترام بگذارد. پوتین در بخشی از سخنان خود به اقدامات نظامی غرب در اوکراین و تلاش آنها برای گسترش ناتو اشاره کرد و گفت: غرب حجاب را از چهره خود برداشته و قصد دارد ما را مجبور به پذیرش تصمیمات خودسرانه آنها، تضعیف و بازگرداندن سرما کند. دوران جنگ.

پوتین ادامه داد که اروپایی ها به دنبال حفظ استعمار با کمک ابزارهای جدید و ایجاد هژمونی بر دیگران برای رسیدن به منافع خود بودند. غرب می خواهد کشور از حاکمیت خود دست بکشد و حتی برای این منظور آماده تروریسم است.رئیس جمهور روسیه یادآور شد: روسیه کشور بزرگی است و نمی پذیرد بر اساس قوانین نادرست بین المللی زندگی کند.

به گفته پوتین، غرب در حال گسترش نفرت علیه روس ها است. غرب ادعا می کند که شریک روسیه است، اما اقدامات آن نشان می دهد که این کشور را یک قدرت استعماری می بیند.

رئیس جمهور روسیه بر رویارویی غرب تاکید کرد و یادآور شد: آمریکا و انگلیس کشورها و شهرها را به ویرانه تبدیل کرده اند و واشنگتن در بسیاری از کشورها کشته های زیادی بر جای گذاشته است.