روسیه تل آویو را تهدید کرد به اوکراین اسلحه نفرستید – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری بلومبرگ اعلام کرد که روسیه به رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورت ارسال تجهیزات دفاعی به اوکراین باید منتظر اقدامات تلافی جویانه از سوی مسکو بود.

بلومبرگ به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که اگر تل‌آویو سامانه‌های پدافند هوایی را مستقیماً یا از طریق شخص ثالث به اوکراین ارسال کند، مسکو اقدام خواهد کرد. البته این گزارش به نوع واکنش مسکو اشاره نمی کند.

این پایگاه خبری با تکرار ادعاهای بی اساس مبنی بر کمک نظامی ایران به روسیه و تحویل هواپیماهای بدون سرنشین تهران به مسکو در جنگ اوکراین، می نویسد که به نظر می رسد بر اساس مفهوم تامین تجهیزات و امنیت تل آویو (همانطور که گفته شد) باشد. سیستم به اوکراین

تهران بارها ارسال پهپاد و موشک و کمک نظامی به روسیه برای استفاده در اوکراین را رد کرده است.

یایر لاپید، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در اکتبر در مصاحبه با وزیر امور خارجه اوکراین از روابط مسکو و تهران خبر داد.

با این حال، بازگرداندن بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر، سیاست تل آویو را بی ربط کرده است، زیرا نتانیاهو روابط خوبی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دارد.

گزارش بلومبرگ در پی اظهارات ماه گذشته دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق و معاون شورای امنیت روسیه منتشر شد. کسی که به رژیم صهیونیستی درباره ارسال تسلیحات به اوکراین هشدار داد و تاکید کرد که چنین اقدامی “به همه روابط دیپلماتیک بین مسکو و تل آویو آسیب می زند”.