روسیه: بحران انرژی اروپا تشدید می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه گفت: اروپا در حال حاضر با بحران انرژی مواجه است و این مشکل تشدید خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «دیمیتری مدودف» افزود که حتی قصد کشورهای غربی برای از دست دادن منابع انرژی در روسیه تأثیر منفی بر میلیون ها اروپایی دارد.

مدودف گفت که حتی بزرگترین رهبر سیل ضد روسیه در جهان، ایالات متحده، با مشکلاتی مواجه است.

نایب رئیس شورای امنیت روسیه پیشتر گفته بود که هدف از بسته ششم تحریم های اروپا علیه روسیه شعله ور کردن شعله های انقلاب اقتصادی جهانی است.

وی افزود: اروپایی ها در حال بررسی ششمین بسته تحریمی برای نابودی اقتصاد روسیه هستند، اما به نظر می رسد هدف روسیه نیست، بلکه شعله ور شدن آتش انقلاب اقتصاد جهانی است، اما برخی فراموش کرده اند که این یک انقلاب بوده است. فرزندان او. ” بلع.

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه با بیان اینکه حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین ناپدید شده است، گفت که کی یف تحت رهبری واشنگتن و جمهوری، مذاکرات با مسکو و اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق درآورده است.

مدودف افزود: پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، سیستم امنیتی جهانی تغییر کرده است و با وجود اراده آمریکایی ها، اکنون نظم متوازن جدیدی در حال شکل گیری است.

شایان ذکر است که روسیه در 24 فوریه سال جاری (26 مارس سال گذشته) عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین با هدف نابودی این کشور برگزار کرد. این اقدام روسیه به این دلیل انجام شد که مقامات گفتند مسکو چاره‌ای جز مقابله با سیاست‌های خصمانه غرب و همبستگی نظامی ناتو ندارد.

مقامات روسی بار دیگر تاکید کرده اند که اگر اوکراین قصد خود برای بازگشت به میز مذاکره را اعلام کند، مسکو به صورت مسالمت آمیز پاسخ خواهد داد و عدم اراده اوکراین منجر به مذاکرات شده است.