روسیه: اوکراین از خانه های خشک برای مقاصد نظامی استفاده می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانوزارت دفاع روسیه می گوید ارتش اوکراین از انبارها و زیرساخت ها برای اهداف نظامی استفاده می کند.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع روسیه افزود: ارتش اوکراین با قرار دادن سلاح و موشک در یک انبار برنج در خارکف، مرز روسیه را بمباران کرده است.

رئیس مرکز نظارت وزارت دفاع روسیه گفت: ارتش اوکراین یک توپ آمریکایی هایتزر M7777 را در خارکف مستقر کرده و در مرز روسیه شلیک کرده است.

وی همچنین افزود که گروه های شبه نظامی اوکراینی در شهر نوودونیتسکی در دونتسک با شلیک راکت و شلیک راکت به مناطق مجاور توپ و نارنجک های پرتاب راکت شلیک کردند.

این مقام نظامی روسیه گفت که این اقدام به منظور ایجاد انگیزه در ارتش روسیه برای شلیک و ممنوعیت اهداف بر اساس شرایط از پیش تعیین شده، با انتشار اطلاعات گسترده توسط رسانه های اوکراینی و غربی برای حمله به روسیه طراحی شده است.

در همین حال، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که نمی تواند ادعاهای روسیه مبنی بر سرقت غلات اوکراین را ثابت کند.

دوجاریک گفت: «ما گزارش‌های اخیر رسانه‌ها را دیده‌ایم و با همکارانش در برنامه جهانی غذا صحبت کرده‌ایم، اما ابزاری برای اثبات این اظهارات نداریم.

قابل ذکر است که وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعلام کرده است که گزارش های موثقی مبنی بر سرقت گندم روسیه توسط اوکراین به منظور کسب سود از فروش غلات اوکراینی منتشر شده است.