رودخانه گیودری وارد شهرستان رفسنجان شد/ تلاش مردم برای تغییر مسیر سیل – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تصاویر ارسالی از رودخانه آلاچیق و گیودری که شامگاه شنبه منتشر شد حاکی از ورود آب زیادی به رودخانه های حاشیه شهر رفسنجان بود.

رفسنجان، شهری بدون بیشترین آب در سال های اخیر بیشترین این شهر استانی است و ارتفاع چاه های این شهر به 250 متر می رسد و آب چاه ها شور بوده و تنها در عرض یک هفته به کانون سیل در استان کرمان تبدیل شده است.

اخطار زرد قرمز شد

این شهرک در چهار شب گذشته چندین بار شاهد طغیان رودخانه کوچک بوده و آب باران وارد محله داوران و سرچشمه شده است.

در 2 شب گذشته اخطار تخلیه روستاهای اطراف رفسنجان تکرار شد و در همان شب روستاهای سیل زده این شهرستان نیز تخلیه شدند اما در شهری که زیرساخت های آماده برای مقابله با سیل مانند سیل وجود نداشت. این، آب آمد. حوالی ساعت 9 شب شروع شد و هشدار زرد بود. سیل که عصر شنبه رخ داد، صبح یکشنبه به هشدار قرمز تبدیل شد.

ورود سیل به اطراف شهر

بسیاری از خیابان‌های شهر آب روان و مغازه‌ها و خانه‌های اطراف جهاد، فرهنگیان، بلوار امام علی، هزار واحدی اسماعیل آباد، اکبر آباد و دهان آنها اخطار تخلیه دریافت کردند و از مردم خواسته شد در حسینه ثارالله، دانشگاه ولی عصر و میدان تختی پناه بگیرند.

بلوار امام حسین(ع) و بلوار جمهوری اسلامی نیز دچار آبگرفتگی شده و مردم در تلاش هستند تا از ورود سیلاب به منازل خود جلوگیری کنند.

مردم باید در مکان های امن بنشینند

در بلوار طالقانی سیل جاری است و سیل تا انتهای بلوار سرازیر می شود.

رئیس پلیس راه رفسنجان با توجه به خطر سیل برای ساکنان و ساکنان شهر از مردم خواست به هیچ وجه در شهر تردد نکنند در چه شرایطی و سیل به نقاط دوردست منتقل می شود.

دقایقی پیش سیل در خیابان های مفتح و فردیس جاری شد.

سرپرست فرمانداری رفسنجان ضمن انتقاد از وقوع سیل در این شهرستان از مردم خواست به جای رفتن در مسیر سیل، حفظ جان خود را در اولویت قرار دهند.

حسین رضایی گفت: اماکن امن برای عموم مردم بررسی شده و با تمام توان در حال انسداد سیلاب و کنترل اوضاع هستیم.

وی از راه اندازی کانون بحران و حضور پرسنل هلال احمر، بسیجیان و سپاه برای کمک به مردم خبر داد.