روابط پکن و واشنگتن از زمان ترامپ بهبود نیافته است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، سفیر چین در آمریکا گفت که روابط کشورش با روسیه اتحاد یا درگیری نیست و طرف های ثالث را هدف قرار نمی دهد.

چین گنگ در بحث روابط پکن و واشنگتن ادامه داد: روابط چین و آمریکا از زمان ترامپ بهبود نیافته است. پکن امیدوار است که اعلامیه تعهد جو بایدن به عمل تبدیل شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: ما خواستار از سرگیری مذاکرات صلح با همه طرف ها از جمله روسیه، آمریکا و ناتو هستیم.

این دیپلمات چینی همچنین گفت که پکن خواهان پایان فوری درگیری در اوکراین و از سرگیری مذاکرات صلح است.

این اظهارات سفارت چین در ایالات متحده در حالی بیان شد که ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین سه شنبه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که پکن قاطعانه با نگرانی ها و تهدیدات بی اساس برخورد خواهد کرد. امین I او مخالف است و ایالات متحده باید در مورد گام های اشتباه خود در مورد اوکراین فکر کند و به ایجاد شرایط برای مذاکرات صلح کمک کند.

ژائو گفت: چین همیشه در مورد اوکراین بی طرف بوده و طرفدار صلح و عدالت است. ما به شدت با هرگونه سوء ظن، تهدید و فشار بی اساس بر چین در این زمینه مخالفیم. همچنین، ما همیشه با تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی و نفوذ فراسرزمینی که مبنایی در حقوق بین‌الملل ندارد، مخالفیم.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا به عنوان محرک و محرک بحران اوکراین باید اقدامات اشتباه خود را برای اعمال حداکثر فشار و شعله‌ور ساختن این معضل و پرهیز از استفاده از آن به‌طور جدی مورد بررسی قرار دهد. ایجاد دعوا ، ماندن.

این مقام چینی در پایان گفت: آمریکا باید مسئولیت خود را نشان دهد و به حل مناسب بحران اوکراین کمک کند و همچنین شرایط و محیط لازم را برای گفتگو در مورد صلح بین طرفین ایجاد کند.

پیش از این، وزارت خارجه آمریکا گفته بود که اگر چین به روسیه کمک کند تا از تحریم ها جلوگیری کند، بهای سنگینی خواهد پرداخت. «ند پرایس» سخنگوی این وزارتخانه تأیید کرد که آمریکایی‌ها چنین فعالیت‌هایی را رصد نمی‌کنند، اما نظارت دقیقی بر رعایت نظام کیفری دارند.