رهبر کودتای بورکینافاسو استعفای رئیس جمهور مخلوع را پذیرفت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات مذهبی و محلی بورکینافاسو اعلام کردند که ابراهیم ترائوره، رهبر کودتاچی جدید این کشور استعفای خود را اعلام کرد.پل هانری دمیبا که از انحلال دولت نظامی خبر داد. تحت هدایت او در شب جمعه.

بر اساس بیانیه مقامات مذهبی و محلی بورکینافاسو، ترائوره ​​که پیش از این در بیانیه ای خود را رهبر نظامی این کشور معرفی کرده بود، استعفای دمیبا را به منظور جلوگیری از تشدید درگیری و خطر احتمالی پذیرفت. اثرات انسانی و مادی

لازم به ذکر است که کاپیتان ابراهیم ترائوره ​​از فرماندهان ارتش بورکینافاسو در مدت هشت ماه دومین کودتا را در این کشور غرب آفریقا انجام داد.

این افسر نظامی پل هنری دمیبا، رهبر نظامی فعلی بورکینافاسو را سرنگون کرد، دولت او را منحل کرد و قدرت را به دست گرفت.

ترائوره ​​گفت، گروهی از افسران که به دمیبا کمک کردند قدرت را در ژانویه به دست آورد، تصمیم گرفتند او را برکنار کنند زیرا او نمی توانست با ناآرامی ها مقابله کند.

دمیبا به عنوان رئیس جمهور فعلی که اخیراً قدرت را از دست داد، حدود هشت ماه پیش با برکناری رئیس جمهور وقت، روچ کابوره، قدرت را به دست گرفت.

پس از اعلام انحلال دولت کنونی، ترائوره ​​گفت که قانون اساسی به حالت تعلیق درآمد و قانون گذار منحل شد، مرزها به طور نامحدود بسته شد و تمام فعالیت های سیاسی و جامعه مدنی به حالت تعلیق درآمد. وی همچنین از ساعت 9 شب منع آمد و شد در سراسر این کشور آفریقایی اعلام کرد.

دمیبا هشت ماه پیش به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرد تا راه را برای برگزاری انتخابات در یک دوره انتقالی سه ساله هموار کند، اما همکارانش به او وفادار ماندند و او را از قدرت برکنار کردند.