رهبری ائتلاف به رهبری نتانیاهو در انتخابات کنست علیه رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، رسانه های صهیونیستی شامگاه سه شنبه از پیشروی ائتلاف راست افراطی به رهبری بنیامین نتانیاهو در انتخابات کنست خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نتایج اولیه انتخابات کنست حکایت از رهبری ائتلاف به رهبری نتانیاهو در انتخابات کنست رژیم صهیونیستی دارد.

لازم به ذکر است بیست و پنجمین دوره انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی (کنست) که پنجمین دوره انتخابات در کمتر از چهار سال گذشته است، از صبح روز سه شنبه در سرزمین های اشغالی آغاز شد.

در این انتخابات، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و رئیس حزب لیکود، در تلاش برای به دست آوردن مجدد قدرت است.

در انتخابات گذشته، ائتلاف موسوم به تغییر با همکاری 8 حزب سیاسی مخالف توانست نتانیاهو را از قدرت برکنار کند. اما در نهایت این ائتلاف با نخست وزیران مشترک نفتالی بنت و یایر لاپید چندان دوام نیاورد و به دلیل اختلاف نظرها از هم پاشید.

در این انتخابات، یائیر لاپید، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در حالی تلاش می کند که در قدرت بماند، نتایج نظرسنجی ها حاکی از آن است که «یش آتید» حزب او از حزب لیکود نتانیاهو رای کمتری دارد. اما در نهایت با وجود این اختلاف آرا، تعیین کننده ترین موضوع در انتخاب دولت صهیونیستی، همکاری پس از اعلام نتایج انتخابات است.

سوابق گذشته نیز نشان داده است که احزاب با آرای کمتر می توانند با تشکیل ائتلاف پارلمانی صهیونیستی (با کسب 61 کرسی از 120 کرسی مجلس) قدرت را به دست آورند و کابینه جدیدی تشکیل دهند.