رقابت تنگاتنگ داسیلوا و بولسونارو در انتخابات برزیل – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، اولین گزارش از شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری برزیل از رقابت سخت «لولا داسیلوا» وزئیر بولسونارودر این انتخابات گفت.

بر اساس این گزارش، با شمارش بیش از 70 درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری برزیل زئیر بولسونارو رئیس جمهور فعلی این کشور 45.7 درصد و رقیب اصلی او، لولا داسیلوا، 45.5 درصد آرا را به دست آوردند.

لازم به ذکر است روز یکشنبه مردم برزیل برای رای دادن به یکی از دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری این کشور رفتند؛ این یعنی”زئیر بولسونارورئیس جمهور فعلی ولوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور سابق

داسیلوا از سال 2003 تا 2010 رئیس جمهور برزیل بود و همه نظرسنجی ها نشان می داد که او 10 تا 15 درصد از رقیبش پیشی گرفته است. اگر او در دور اول حتی قبل از دور دوم موفق به کسب بیش از 50 درصد آرا شود، پیروزی نهایی او تضمین می شود.

بولسونارو وی اخیرا پس از اظهارات پوچ مبنی بر احتمال تقلب در انتخابات و متهم کردن مسئولان انتخاباتی به تبانی، تهدید به عدم پذیرش نتایج انتخابات کرده است.

به گزارش رویترز، پیروزی لولا داسیلوا به میزان قابل توجهی از مشکلات و مشکلات انتقال قدرت می کاهد. منتقد بولسونارو گفته می شود حمله جدید وی به روند دموکراتیک منجر به ناآرامی اجتماعی مانند حمله حامیان دونالد ترامپ به مجلس کنگره در 6 ژانویه 2021 خواهد شد.

بولسونارو وی بدون ارائه شاخص و پارامتر گفت که نتایج انتخابات را می پذیرم مگر اینکه انتخابات “پاک و شفاف” باشد.

150 میلیون برزیلی باید پای صندوق های رای بروند و علاوه بر انتخاب رئیس جمهور، 513 نماینده مجلس ملی، یک سوم از 81 عضو سنا و فرمانداران و قانونگذاران را انتخاب کنند.