رقابت آزادکاران ۵ وزن دوم مسابقات کشتی جام موحد آغاز شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، در روز نخست این رقابت‌ها در روز نخست این مسابقات که در پنج وزن ۴۵ – ۵۱- ۶۰_ ۷۱ و ۹۲ کیلوگرم روز سه شنبه در سالن ورزشی پیامبراعظم آمل برگزار شد، در وزن ۴۵ کیلوگرم امیرمحمد نوازی با پیروزی برابر آرمان هاروتونیان از ارمنستان قهرمان شد.

در وزن ۵۱ کیلوم گرم محمدرضا اسدی، در وزن ۶۰ کیلوگرم ابراهیم الهی چورن، در وزن ۷۱ کیلوگرم مهدی پاک نهاد و در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده صاحب نشان زرین طلا شدند.

رقابت‌های ۵ وزن دوم ۴۸_ ۵۵ ۶۵ ۸۵ و ۱۱۰ این رقابت‌ها صبح و عصر چهارشنبه برگزار می‌شود. در نخستین دوره این رقابت‌ها ۱۷۶ کشتی گیر از کشورهای ارمنستان وتاجیکستان به همراه سه تیم در قالب تیم ملی ایران در سنی نوجوانان در سالن ورزشی پیامبر اعظم آمل با هم رقابت می‌کنند.

کشورهای آذربایجان و ازبکستان که پیش از این برای شرکت در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده بودند، انصراف دادند. این رقابتها در ۱۰ وزن رده سنی نوجوانان برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه نخستین دوره این مسابقات نیز صبح چهارشنبه با حضور مسئولان فدراسیون کشتی، اداره کل ورزش وجوانان مازندران وشهرستان آمل با رژه تیم‌های شرکت کننده از مقابل جایگاه در سالن ورزشی پیامبراعظم (ص) برگزار شد.

مازندران در روزهای ۱۵ و۱۶ اردیبهشت نیز مسابقات بین‌المللی کشتی آزاد جوانان جام شهید هاشمی‌نژاد در شهرستان بهشهر که با قهرمانی تیم ایران پایان یافته بود، میزبانی کرد.