رسیدگی به معضلات اجتماعی یکی از وظایف اصلی وزارت کشور است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز (دوشنبه) در همایش فعالیت های مناطق محروم در سال ۱۳۹۹ که در وزارت کشور برگزار شد، اعلام کرد: مسئله آه تو ما جمع آوری کرده ایم که در میان مشکلات از دیدگاه عدالت اولیه، رفع تبعیض، رفع معایب و مشکلات اجتماعی بسیار مهم است.

گفت: یک سری مناطق پیدا کردیم که به خوبی نگهداری نمی شد. این جوامع گاهی به دلیل افزایش مهاجرت و مهاجرت به شهرها به این وضعیت می رسند که با مشکلات مختلفی مواجه می شوند.

وزیر کشور گفت: رسیدگی به معضلات اجتماعی از وظایف اصلی وزارت کشور است. مشکلات زیادی در این روستاها و مناطق، کمبودها و مشکلات اقتصادی وجود دارد که باید به توانمندسازی آنها کمک کرد و مردم را روی پای خود نشاند.

وحیدی با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در مناطق مذکور وجود دارد، تصریح کرد: در برخی از این مناطق خانواده شهدا مستقر هستند و در نهایت سکونت گاه مسائل اجتماعی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در این مناطق با رشد سریعی که رخ داده مشکلات فرهنگی و اجتماعی ما توسعه نیافته است. شاهد گسستگی جوامع و اجتماعات با مشکلات مسکن و مسکن هستیم و علاوه بر آن افراد بسیار خوبی که عاشق انقلاب و کشور و مهربان هستند در این مناطق زندگی می کنند.

وزیر کشور افزود: لطفا مراقب باشید مسئله سامانه ای برای رفع نواقص و توسعه و توانمندسازی این جوامع ایجاد شد و با وجود نهادهای مرتبط مانند مرکز اجرایی فرمان امام و سایر نهادها تأسیس شد. به همین دلیل به فرماندار، بخشدار و شهردار شهرهای مختلف اطلاع رسانی شده است تا بتوانیم کار مهمی در این زمینه بسازیم.

وحیدی خاطرنشان کرد: در این دیدار می‌خواهیم کاری را که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کرده‌اند، با سازماندهی بهتر و سریع‌تر انجام دهیم. اینها مهمترین دستاوردها در این زمینه است.

به حرکت اشاره کرد کار موفق دولت در خصوص حفاظت از این مناطق همواره می گفت: اخیرا قانون اساسي سند مالکیت بدون سند در این راستا تنظیم شده است که می تواند موثر باشد. که در به خواست خدا این جلسه باید نقطه شروعی برای رسیدگی به این موضوع در زمان مناسب به عنوان پایان مدیریت در این حوزه ها باشد.