راه های محافظت از جامعه در برابر فتنه های آخر روز – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانخبرگزاری مهر – گروه دین و اندیشه – فاطمه کهربا: امروز نهم ربیع است اولین میلاد امام عصر متقاعد کردن ابن الحسن المهدی (Aj) است. در حجت الاسلام مجتبی سوسیس مدیر پژوهش مرکز فرهنگ و معارف قرآن و مرکز ویژه مهدویت، اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها و دانشگاه‌ها به بررسی چگونگی مصون ماندن جامعه از طغیان در آیات و روایات پرداختند که نتایج آن به شرح زیر است:

حجت الاسلام مجتبی سوسیس وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قیام آخرالزمان را می توان به سه محور تقسیم کرد. کردی محور اولی قیام دینی به معنای ضعف ایمان و خطرات ایمان و ایمان است، لذا در روایت این مقاله تأکید شده است که «ایمان در آخرالزمان بیش از آن است که مردم به آن چنگ بزنند. . آتش در دستانش یا شعله های آتش در طوفان از. رفتن از شرق به غرب دشوارتر است. و اینکه «ممکن است انسان صبح مؤمن و شام کافر باشد». به این معنی که تغییرات بسیار سریع است و نشان از شرایط متفاوتی است که به دلیل عدم عمق و سطح مستقیماً شاهد آن هستیم. نیجریهایمان در خطر است، به دلیلی به ایمان می آید و به دلیل دیگری ایمان را ترک می کند.

وی همچنین گفت: شورش دیگر، شورش فرهنگی است به این معنا که آداب و رسوم و برنامه ها دچار دستکاری و دستکاری می شوند. سلام می توان فرض کرد که از نظر ارتباط، ارتباط درون خانواده، ارتباط زن و شوهر، ارتباط برادر و برادر، همسایه و همسایه.

همچنین موارد دیگر مربوط به فرهنگ، مانند جلدی که در روایت این مقاله یافت می شود که می گوید: «در روزهای آخر. الکاسیات العریات پوشیده اند، اما مثل برهنه، یعنی تعبیر معجزه هم هست و الان مصداق پیداست. در مورد آداب و رسوم دیگر نیز همینطور است. به عنوان مثال: استقبال، سوء استفاده، آسیب فرهنگی.

این رشته و معلم دانشگاه ادامه دارد توضیح بابا: خطر بعدی ضرر اقتصادی است که در حدیث آمده است: دادن زکات و حق امان به عنوان جبران خودنمایی گرفته می شود. تبرجچشم در چشم و هر کس مال خود را برای دیگران فاش می کند و در این زمینه برای تجمل گرایی و کسب دنیا و غرور خود با دیگران رقابت دارد، اینها مصادیق این نوع آسیب ها هستند که بس.

این محقق همچنین گفت: یا مثلاً در مسجد در روایت می گویند: «مسجد رسالت من است». خانه و خراب من الهادی” بعضی مساجد از نظر ساخت و ساز و تزیین خوب هستند البته اینها فضیلت است پس هیچکس فکر نکند که بالاخره مسجد هر چه باشد همان می شود دستور چه هست یک انسان ممکن است دیدن در جوامع مختلف هم همینطور. اینها انواع طغیان است که در آخرالزمان وجود دارد و می توان آنها را به این ترتیب طبقه بندی کرد.

حجت الاسلام مجتبی سوسیس درباره راهبردهای مقابله ای با این فتنه گفت: برای مقابله با این وسوسه ها، بحث کلی شبیه به توصیه پیامبر است.پ) فرمودند: «اگر عصیان مانند قسمتی از شب تاریک تو را فرا گرفت، سلام بر تو باد با قرآن یعنی شما باید به قرآن پایبند باشید، نه فقط به خواندن قرآن بلکه حفظ قرآن. چنگ زدن به آن یعنی معیار قرار دادن و ترک نکردن آن، ولی انسان از گرداب و طناب یا آهن یا سیم می گذرد و اگر چنگ بزند گرفتار آن گرداب نمی شود. مردم فقط به این طناب نگاه نمی کنند، بلکه باید آن را محکم بگیرند و این چنگال محکم به معنای آن است که آن را معیار افکار و اعمال خود قرار دهند، از آن روی نگردانند، بلکه تبدیل به عصیان شوند.

فرمود: «پس به قرآن بچسب و به اترا بچسب».ون تومسوکتام با آنهااگر به این دو پایبند باشید و راهشان را در فکر و عمل ادامه دهید، این شورش ها شما را تکان نمی دهد.

سوسیس وی افزود: پس توصیه کلی برای همه Y این موارد پایبند به قرآن است زیرا تمسک به قرآن و عترت برنامه ای است که همه اینها را شامل می شود. در قیام دینی مشخص است تمسک به قرآن یعنی تمسک به قرآن از نظر عقیدتی و ذهنی، البته در عرف و روابط و اقتصاد هم همینطور است. و همینطور این یک مشکل کلی است، اگرچه البته جزئیات بازتر است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم از شر شورش‌های فرهنگی خلاص شویم باید فرهنگ قوی وجود داشته باشد تا بتوان جلوی این شورش‌ها را گرفت. بنابراین، اگر من شخصاً سبک و حتی گفتارم یا آشپزی یا نحوه سفرم را از غرب و شرق و رسانه هایشان بگیرم، این گونه مردم سیل می شوند، اما آنها نمی فهمند، اما مردمی که می خواهند بایستند. تا این حمله باید کمربندها را محکم ببندند، ببندند و خود و خانواده هایشان را از افتادن در دام تخریب فرهنگی حفظ کنند.

مدیر مرکز ویژه مهدویت نیز گفت: مشکل اقتصادی هم همین است. تمیز و حلال خوردن، پول پاکیزه به دست آوردن و البته اینها هم آسان نیست. درک این چیزها آسان نیست، اما اگر به راحتی قابل درک باشد، افتخار است بنابراین نیست برای در امان ماندن از وسوسه در آخر وقت، صحبت از التزام به قرآن و تمسک به عترت بسیار مهم و مؤثر است که به معنای چنگ زدن و حفظ خود در عرصه های دینی، فرهنگی و مذهبی است. اقتصاد.

حجت الاسلام مجتبی سوسیس وی در پایان گفت: از نظر حکمرانی تفاوتی وجود ندارد، مثلا جمهوری اسلامی می خواهد با تهاجم و تخریب فرهنگ مقابله کند، البته مبنای ایمان (از مهدکودک تا دانشگاه) باید باشد. به درستی ادغام شود. چه زمانی اما دولت و مردم آمدند تا ارتش بسازند، اینجا کار سنگین تر و سخت تر است، یعنی ممکن است یک نفر با برنامه هایی بتواند در بحبوحه حوادث از خود دفاع کند، اما کشور را نجات دهد، فرهنگ را حفظ کند. این کار را انجام دهید کار کار جنگ بزرگی است که آسان و ساده نیست و البته ابعاد آن بسیار وسیعتر است.