«راه خدا» و بازگشت نجم الدین شریعتی/ «صلح» گم شده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانعبدالمجید عضو تهیه کننده برنامه سمت خدا که از شبکه سه سیما پخش می شود درباره بازگشت نجم الدین شریعتی به این برنامه پس از دو ماه غیبت. آنتن وی به خبرنگار مهر گفت: آقای نجم الدین شریعتی در روز شنبه چهارم ربیع الاول به برنامه بازگشت و به اجرای این برنامه ادامه داد.

وی در خصوص اینکه آیا تغییری در نحوه اجرای برنامه در ابتدای ماه ربیع الاول وجود دارد، گفت: تغییر خاصی در ساختار و نحوه اجرای برنامه نداریم.

15 کارشناس به «سمت خدا» معرفی شدند.

عضو وی همچنین درباره تغییر کارشناسان در برنامه و حضور افراد جدیدتر توضیح داد: «صامت خدا» در این سال ها میزبان چهره های مختلفی بود، کسانی که مهارت های خاص خود را داشتند و محبوبیت پیدا کردند، در تلویزیون نمی توان از رسانه ها چشم پوشی کرد. .و یکی کالاها به دنبال یک ظاهر جدید بروید. در سینما و هنر نمی توان گفت به نام جوانی یا فرم های جدید بقیه مردم و پیشکسوت ها را رها کنیم، اما می توان به تدریج جای خود را به فرم های دیگر هم داد.

این تهیه کننده درباره حضور کارشناسان مختلف در این برنامه گفت: «صامت خدا» در این سال ها حدود 15 چهره تلویزیونی را از جامعه معرفی کرده است که باید قدر این سرمایه های اجتماعی را بدانیم. همانطور که گفته شد با وجود اینکه با این برنامه معرفی و معروف شدند اما مهارت های خوبی هم داشتند و اکنون پخش به قبل و بعد از «سمت خدا» برمی گردد. اما این برنامه در زمان های مختلف شکل های مختلفی به خود گرفته و هیچ گاه جلوی ورود افراد جدید را نگرفته است.

نسخه تولد نجم الدین شریعتی «راه خدا» است.

عضو وی در خصوص بازگشت نجم الدین شریعتی و عدم حضور وی برای مدتی نیز گفت: نجم الدین شریعتی از اعضای «حزب خدا» است و در 13 سالگی میزبان همه علما بود. او در یک برنامه معمولی شرکت کرده بود و در آن سال ها چیزی را از دست نداده بود و مطمئنا با این حضور همیشگی او هم مثل بقیه به استراحت نیاز داشت.

او در مورد این جای خالی است ارائه کننده وی یادآور شد: برخی از صحنه های رضا مالایی او را دوست داشتند که در غیاب او برنامه را ساخت، خیلی ها هم اجرای شریعتی را دوست داشتند، سعی کردیم در زمان غیبتش از کیفیت برنامه کاسته نشود و برنامه را طوری تمام کنیم. با وجود اینکه او اکنون در اطراف است، بسیاری از مردم برای او نوستالژیک هستند القاه SY علاقه مند با او تشکیل شده است.

عضو وی همچنین توضیح داد: برنامه «صامت خدا» کار سخت و مناظره ای نیست، بلکه به دنبال این است که معارف دینی را در فضایی آرام به مخاطب منتقل کند و به آنها آرامش دهد. آرامشی که این روزها گم شده است.

این تهیه کننده در پایان درباره شایعات و نگرانی های ویروسی در خصوص خروج شریعتی از برنامه و اختلاف نظرها گفت: خود شریعتی که نه لطفا از برنامه خارج نشوید در غیر این صورت آقای مولایی در زمان غیبت حضور نمی یابند. تنش هم وجود داشت و غیبت او هرگز مطرح نشد.