راه اندازی پتروشیمی ها در هرمزگان – خبرگزاری مهر به اخبار صنعت نساجی ایران و جهانرئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: اجرای طرح توسعه نخیلات در شهرستان بشاگرد با کشت مرغوب ترین انواع خرما و فعال شدن صنعت گردشگری از دیگر محورهای جهاد کشاورزی است. . وی گفت: اجرای طرح نوغان دری در زمینه توسعه مشاغل خرد برای مردم نیز در دستور کار سازمان قرار دارد. و اقتصادی

ماویدی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های مهم جهاد کشاورزی استان ایجاد شهرستان های میوه های گرمسیری و مزارع میوه های گرمسیری است که برای راه اندازی مهدکودک در شهرستان رودان 16 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، عباس مویدی همزمان با آغاز سال جدید کشاورزی با اشاره به گلایه کشاورزان از تعدیل آب چاه های آب مزارع، گفت: علاوه بر اینکه به اصلاحیه معترض هستیم، همچنین نسبت به کاهش آب معترض هستند. وی درباره عمق چاه و مشکل انرژی مورد نیاز الکتروپمپ گفت: معتقدم در اجرای طرح احیا و متعادل سازی آب باید کار کارشناسی بیشتری انجام شود و اعتقاد بر این است که هدف اصلی و سیاست دولت سیزدهم افزایش مسئولیت مردم در مدیریت جامعه است که باید با کشاورزان در مورد این مشکلات بیشتر گفت و گو کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه اجرای طرح اصلاح روش های کشاورزی می تواند نقش مهمی در تحقق حاکمیت غذایی کشور داشته باشد، گفت: در این زمینه لازم است مراقبت های لازم را قانع کرد. دستور دهید، بنابراین باید به کشاورزان یادآوری کنم.” اما تغییر روش کشاورزی با توجه به شرایط قلمرو و اقلیم انجام می شود و هدفی بالاتر از جمله تأمین اقتصاد کشاورزان در آن نهفته است.

وی گفت: با مشارکت استاندار، شهر جدیدی در استان تعریف کرد که نه تنها در حوزه صنعت، بلکه در حوزه کشاورزی نیز پروژه بزرگی تعریف شد که شهر طرح است. از پارچه یکی از آنها و می تواند برای حداقل 5 هزار نفر شغل ایجاد کند.

ماویدی با بیان اینکه فرآیند مدیریت و اولین کار برای ساخت شهر نساجی به پایان رسیده است، گفت: 5 هزار هکتار پنبه برای تکمیل زنجیره صنعت نساجی در استان کشت شده است و برای یافتن سوخت ما اضافی هستیم. پالایشگاه های صنعت نساجی در استان احداث می شود و رایزنی هایی نیز برای سرمایه گذاری در این پروژه صورت گرفت.