راهکارهای آب کردن چربی های پشت

آب کردن چربی های پشت

دشوارترین قسمت کاهش وزن این است که نمی توانید بر روی یک نقطه خاص از بدنتان تمرکز کرده و چربی های آن قسمت را آب کنید. این کار نیازمند یک برنامه هوشمندانه چربی سوزی برای کل بدن است و شما پس از مدتی ، نتایج آن را در همه قسمت های مختلف بدنتان مشاهده خواهید کرد. کاری که شما می توانید انجام دهید تمرکز بر روی تمرینات تقویت و سفت کننده بر روی یک ماهیچه است تا نقطه مشکل دار را ایزوله کرده و واقعا روی عضلاتتان کار کنید. زمانی که این کار با تمرینات کاردیو همراه شود ( دویدن ، تمرینات الپتیکال و دیگر ورزش ها ) به نتایج مطلوبی دست خواهید یافت.

اگر آب کردن چربی های پشت برایتان دشوار است ، تمرکز برای قوی کردن آن نقطه کلید اصلی محسوب می شود. به طور کلی ، در موارد ورزش کردن و تمرینات برای وزن ، ورزشکاران به ویژه خانم ها از کتف و مناطق فوقانی پشتشان بیشتر از هر گروه عضلانی دیگری غافل می شوند. ما بیشتر به آنچه که بلافاصله در آینه می بینیم توجه می کنیم ( چیزی که جلوی بدن ما است ). پشت بدن احتمالا آخرین بخش از بدن است که اکثر خانم ها واقعا به آن توجه می کنند. اما آب کردن چربی های پشت و تقویت عضلات آن قسمت فوق العاده اهمیت دارد.

کار بر روی این عضلات ، همچنین وضعیت ایستادن را بهبود می بخشد. وضعیت ایستادن شما ، فقط از قسمت پایینی پشتتان پیروی نمی کند. بلکه قسمت بالایی پشتتان و همچنین عرض شانه هایتان نیز مهم است. یک وضعیت ایستادن نامناسب باعث می شود هنگام ورود به یک اتاق ، فردی با اعتماد به نفس کم بنه ظر برسید. از همان دقیقه ای که بر روی عضلات پشتتان تمرکز می کنید ، طرز ایستادن شما بهبود می یابد.

رایج ترین تمرینات آب کردن چربی های پشت

بارفیکس

هنگامی که ورزشکاران کلمه پول آپ ( بارفیکس ) را می شنوند ، احساس نگرانی می کنند ، چرا که این تمرین آب کردن چربی های شکم بسیار سخت به نظر می رسد. اما راه های بسیار زیادی وجود دارد تا حرکات بارفیکس دست جمع را انجام داد. به علاوه ، حرکات تمرینی قدرتی بسیار اساسی دیگری وجود دارند که متوانید آنها را هم در خانه و هم در باشگاه انجام دهید ، تا بتوانید یک پشت جذاب داشته باشید.

به گفته استوکس پشت شما از بسیاری از عضلات مختلف ساخته شده و تمرین بارفیکس حرکت همه جانبه ایست که همه آنهارا سفت کرده و ورزش می دهد. اما این حرکات ، سخت هستند بنابراین مردم تمایل به فرار کردن و دور شدن از آنها دارند. این کار بیشتر روی عضلات کتف و پشتتان تمرکز کرده به آب کردن چربی های پشت کمک شایانی می کند. اگر دست هایتان را جلوی چانه تان بگیرید ، یک گزینه ساده تر است که همچنان کمی روی عضلات پشتتان تمرکز می کند ، اما تاثیرش روی عضله دوسر بیشتر است. ما در اینجا چند راه بیشتر برای انجام یک بارفیکس کلاسیک را برایتان توضیح می دهیم :

  • بارفیکس منفی – روی چیزی بایستید تا شما را بالا ببرد و در انتهای میله پول آپ قرار بگیرید. به آرامی بدنتان را با حرکات کنترل شده پایین بیاورید.
  • ماشین های Assisted pull-up – هر سالن ورزشی این ماشین ها را دارد که متاسفانه اکثر وقت ها کسی روی آن ها تمرین نمی کند. زیرا بزرگ و ترسناک به نظر می رسند. اما این ماشین ها یک ابزار عالی برای تمرینات کششی پول آپ هستند.
  • ردیف های معکوس با TRX – این یک تمرین شگفت انگیر برای آب کردن چربی های پشت و قسمت فوقانی پشت ، بین کتف و عضلات سر شانه تان است. تنها چیزی که نیاز دارید بند های تی آر اکس است ، که در همه باشگاه های ورزشی پیدا می شود.
تمرین بارفیکس برای آب کردن چربی های پشت
تمرین بارفیکس برای آب کردن چربی های پشت

حرکت زیر بغل دمبل خم تک دست

یکی از رایج ترین تمرینات آب کردن چربی های پشت تمرین زیر بغل دمبل خم است. صاف ایستاده و یک دمبل در دست خود در حالت خنثی نگه دارید. به سمت جلو به گونه ای خم شوید که نیم تنه شما موازی با سطح زمین باشد. با حرکت شانه ها به عقب ، آرنج خود را به سمت عقب بکشید. دمبل را به سمت بدنتان بکشید ، تا جایی که آرنج شما در خط میانی قرار بگیرد و سپس به آرامی دمبل را به نقطه شروع بازگردانید. تا جایی که می توانید حرکت زیر بغل دمبل خم تک دست را برای هر دو دست خود انجام دهید. می توانید این حرکت را روی نیمکت نیز انجام دهید.

زیر بغل دمبل خم برای آب کردن چربی های پشت
زیر بغل دمبل خم برای آب کردن چربی های پشت

حرکت پلانک با وزنه

در موقعیت حرکت پلانک قرار بگیرید ، بازوهایتان صاف و مستقیم زیر شانه هایتان باشد و پشتتان را فشرده و عضلات شکمتان را محکم به سمت داخل و نزدیک ستون فقراتتان سفت کنید. در هر دست وزنه ای حدود 1.5 الی 2.5 کیلوگرمی نگه دارید. با یک دست شروع کنید و هم زمان ، وزنه را با حرکات رفت و برگشتی عقب ببرید. این ورزش علاوه بر آب کردن چربی های پشت ، عضلات پشت و دلتوئید ( سرشانه ) را نیز درگیر می کند.

پلانک با وزنه برای آب کردن چربی های پشت
پلانک با وزنه برای آب کردن چربی های پشت

تمرین TYI

برای انجام این تمرین از حرکات آب کردن چربی های پشت ، روی زمین بر روی شکم دراز بکشید و یا خود را روی یک توپ متعادل کنید و سپس در هر دست ، یک دمبل 2.5 کیلوگرمی بگیرید. این کار عضلات پشت را درگیر کرده و قفسه سینه را کمی بالا می کشد. سپس بازوهایتان را به بالا و خارج ، مثل علامت T حرکت دهید. به حالت اول برگردید و موقعیت حرف Y  را به خود بگیرید. سپس دوباره خود را رها کرده ، و با دست هایتان حرف I را بسازید ، به طوری که بازوهایتان صاف و مستقیم و بالای سرتان باشند. این یک حرکت عالی برای عضلات پشتی سر شانه است که عضله ای بسیار مهم در نوع ایستادن و پوسچرتان وضعیت بدن است.

تمرین TYI برای آب کردن چربی های پشت
تمرین TYI برای آب کردن چربی های پشت

حرکت شنا

این تمرین یک حرکت عمومی و پایه ای است که آثار آن عمدتا بر روی قفسه سینه می باشد. اما در عین حال ، یک تمرین بسیار عالی برای عضلات پشت و آب کردن چربی های پشت نیز محسوب می شود. حرکت شنای استاندارد را با دست هایی که بیشتر از عرض شانه باز هستند انجام دهید. وقتی شما در این حالت پایین می آیید ، در واقع عضلات پشتتان را درگیر می کنید. بنابرین به آرامی پایین بیاید و کاملا روی حرکت رو به پایینتان تمرکز کنید. 3 ثانیه پایین بمانید و سپس دوباره بالا بیایید. در این جا قفسه سینه تان منقبض و درگیر می شوند.

ورزش شنا برای آب کردن چربی های پشت
ورزش شنا برای آب کردن چربی های پشت

تمرینات کاردیو و پلایومتریک

برای افزایش تاثیر تمرینات معمولا توصیه می شود پس از هر تمرین ، حرکات پلایومتریک ( پلایومتریک تمرینی است جهت افزایش توانایی فرد در ترکیب سرعت و قدرت ) انجام دهید تا از همان عضلات در یک حرکت پویاتر نیز استفاده شود. شما می خواهید همان قدر که بالا تنه تان پویاست ، پایین تنه تان هم باشد.

بعد از تمام کردن ست هر کدام از تمرینات بالا تنه 30 ثانیه حرکت پرتاب توپ را انجام دهید : یک توپ 8 کیلوگرمی پزشکی را بالای سرتان برده و عضلات پشت را بکشید و سپس با تمام قدرت آن را به زمین پرتاب کنید. این تمرین عضلات پشت و لاتیسیموس را درگیر کرده و نهایتا به آب کردن چربی های پشت کمک می کند. در عین حال که از عضلات پشتتان کار می کشید ، ضربان قلبتان نیز افزایش یافته و روند چربی سوزی انجام می شود. 3 ست از تمرینات بالا را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید و یا روی 2 یا 3 مورد از انتخاب های مورد علاقه تان تمرکز کنید.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید