راهپیمایی بزرگ قمی ها در محکومیت حادثه تروریستی حرم شاهچراغ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، موکب اهالی شهر مقدس قم بعد از نماز جمعه با حضور گسترده مردم در این شهر برگزار شد.

پس از حادثه تروریستی در حرم مطهر احمد بن موسیآ) با شهادت 15 زائر و زخمی شدن ده ها نفر، مردم انقلابی قم نیز مانند بسیاری از شهرهای کشور با برپایی راهپیمایی بعد از نماز جمعه این هفته این اقدام وحشیانه را محکوم کردند.

در این راهپیمایی اقشار مختلف مردم با در دست داشتن تصاویری از امام راحل و مقام معظم رهبری با سر دادن شعارهایی حوادث اخیر را محکوم کردند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این راهپیمایی دست نوشته ها و مواضع دانشجویی در خصوص اقدامات اغتشاشگران و حملات تروریستی در شیراز را به نمایش گذاشتند.

حسین علیزاده یکی از دانشجویان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اقداماتی که در روزها و هفته های گذشته توسط اغتشاشگران در کشور صورت گرفت، دشمنان کشور را بر آن داشت و مسلمانان از این فرصت استفاده کرده و این بلا را انجام دهند.

وی گفت: کسانی که این روزها این اغتشاشات را به وجود آوردند به ویژه خواص و افراد مشهور من میفهمم کسانی که این آتش را به آتش کشیدند قطعا در این قضیه در خون این شهدا نقش دارند و روزی باید پاسخگوی رفتارشان در پیشگاه خداوند باشند.

برخی از راهپیمایان همچنین با دست نوشته ای از مسئولان امنیتی و قضایی خواستند با افرادی که باعث اغتشاش و ایجاد ناامنی در جامعه می شوند مماشات نکنند و باید با آنها برخورد کنند.

همچنین در راهپیمایی حجله آه تو به یاد شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ عکس شهید فرید بود الدین معصومی از شهدای قمی در حمله تروریستی در حرم احمد بن موسی پیدا شد.

راهپیمایان همچنین با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس، اقدامات این کشورها برای دخالت در امور ایران را محکوم کردند.

جمعی از خانواده های معظم شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم با حضور در این راهپیمایی از ملت ایران خواستند به پاسداری از کشور و نظام جمهوری اسلامی ادامه دهند.

برخی از بانوان قمی نیز از زنان شهید حادثه ترور حرم یاد می کنند شاهچراغ آنها با چادر سفید نماز در این موکب ظاهر شدند.

جمعی از دانشجویان علوم پزشکی قم نیز با لباس سفید پزشکی در این راهپیمایی حضور یافتند و علیه دشمنان امنیت ملی شعار سر دادند.

چند دانشجوی غیر ایرانی در جامعه مصطفی آنها نیز در این راهپیمایی حضور داشتند و در کنار خانواده شهدای حمله به حرم بودند شاهچراغ ابراز همدردی کردند.

آیت الله اعرافی در خطبه نماز جمعه، هدف دشمن را بی ثبات کردن کشور برشمرد و گفت: دشمن نمی خواهد عظمت و شکوه ملت ایران را ببیند که قله های زیادی را فتح کرده است، به همین دلیل است. ، آنها با یک جنگ متحد با کشور می جنگند.