رانش زمین به شهر تهران نزدیک می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد آقامیری عضو شورای شهر تهران در حاشیه شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به رکود زمین در تهران گفت: بیش از یک دهه است. کرج و جنوب و جنوب غرب درگیر این موضوع هستند.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه احیای اراضی کم کم به شهر تهران نزدیک می شود، گفت: هیچ اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است چرا که ماموریت خاصی برای سازمان و نهادهای متاثر از این موضوع وجود ندارد.

وی گفت: شورا از همه سازمان ها و ارگان ها دعوت کرده و آمار ارائه کرده است، اما هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است و از سال گذشته شورای شهر به طور منظم برای افزایش نقش هر سازمان و نهاد تشکیل جلسه داده است. بحث احیای اراضی و بر اساس این بخش شرح وظایف تعریف شده است.

آقامیری همچنین خاطرنشان کرد: سه یا چهار کارگروه زیر نظر کمیته علمی مددکاری تشکیل می شود و این شرح وظایف به صورت لایحه در شورا به استفساریه اسلامی ارائه می شود و حداکثر تا استان به تصویب می رسد. یک بودجه خاص مزرعه باید هر سه ماه یکبار کاشته شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع محدود به تهران نیست و سایر استان ها نیز درگیر احیای اراضی هستند، خاطرنشان کرد: جنوب و جنوب غرب تهران شامل 17، 18 و 19 منطقه آسیب دیده است که شامل تهران و مرکز شهر می شود و شکاف های ایجاد شده را شامل می شود. آنجا. حسن آباد.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم ایجاد بازیافت آب در مناطق شهری برای فعال نگه داشتن سفره‌های زیرزمینی، گفت: کاهش عمق آب‌های زیرزمینی حدود 48 سانتی‌متر در سال است که باعث ایجاد مشکل در خاک می‌شود. فرسایش. “

وی با بیان اینکه در شمال تهران به دلیل زرد بودن خاک، خطر رکود زمین کمتر است، گفت: با این حال به احتمال زیاد در صورت ورود رکود به شهر تهران، شمال تهران را شامل می شود. ، و همچنین تخلیه خاک در هیدرولوژیست های منطقه.

آقامیری تاکید کرد: مخالفت با احیای اراضی باید یک حرکت ملی باشد و وقتی در مجلس تصویب شود حتی اگر دولت تغییر کند نمی توانند خللی ایجاد کنند. 10 تا 15 سال طول می کشد و در یکی دو سال دیگر نمی توان اقدام خاصی انجام داد.