رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش به استان سمنان سفر می‌کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد حسن سلامی غروب شنبه در جلسه برنامه‌ریزی با موضوع سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر به میزبانی مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان با بیان اینکه ترتیبی اتخاذ شد تا محوریت برنامه‌ها به صورت مردمی با حضور خانواده‌های ایثارگران و جانبازان برگزار شود، ابراز داشت: ویژه این ایام سه هزار برنامه در سراسر استان سمنان اجرا خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه برنامه‌ها طبق روال همیشه با گلباران مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های این عزیزان آغاز می‌شود، افزود: سوم خرداد سالروز واقعه مهمی که در آن توانستیم بخش مهمی از خاک کشور را از دشمن پس گیریم که در این راه باید قدردان مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه طی هشت سال جنگ دفاع مقدس رشادت و دلیری‌های مردم این سرزمین اجازه نداد تا ذره‌ای از خاک میهن به دست دشمن بیفتد، ابراز داشت: نباید فراموش کرد که مسیر چهار دهه عمر انقلاب از درون لاله‌هایی گذشت که با فداکاری دیروز خود کشور امروز را در امنیت و آرامش نگه داشتند.

سلامی با بیان اینکه مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی لشکر ۵۸ ذوالفقار ارتش برگزار می‌شود، تصریح کرد: اجرای این مراسم در مرکز موزه دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده و امیر پور دستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی مهمان این برنامه است.

وی با بیان اینکه تشییع پیکر پاک چهار شهید گمنام همزمان با سالروز سوم خرداد در استان سمنان یکی از مهمترین این برنامه‌ها است، افزود: از مردم استان سمنان درخواست می‌شود تا با توجه به زمان بندی که از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد در آئین بدرقه این شهیدان حضور حداکثری داشته باشند.