رئیس سیا: ایران دارای بزرگترین زرادخانه موشکی در خاورمیانه است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات سیا ادعای آمریکا درباره فرار هسته ای ایران را تکرار کرد.

بر اساس این گزارش، برنز در سخنرانی خود در مجمع امنیتی اسپن اعلام کرد که ایران تنها چند هفته تا تولید مواد غنی شده مورد استفاده در ساخت سلاح های هسته ای فاصله دارد.

رئیس سازمان اطلاعات سیا درباره برنامه موشکی ایران نیز گفت: اکنون بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه را در اختیار دارند و این موضوع و پهپادها دغدغه اصلی ما هستند.

ویلیام برنز در واکنش به سفر اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به تهران اظهار داشت: حقیقت این است که روسیه و ایران اکنون در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و سعی می کنند تحت مجازات شدید از انزوای سیاسی خارج شوند.

رئیس سازمان اطلاعات سیا در ادامه سخنان خود افزود: اما اینکه آنها نیاز دارند به این معنا نیست که واقعاً به یکدیگر اعتماد دارند، آنها رقیب انرژی و رقیب تاریخی هستند.

برنز گفت: ایران و روسیه در تلاش هستند تا نشان دهند که گزینه هایی دارند، برنز گفت: سفر پوتین به تهران نشان دهنده وجود مشکلات در صنعت دفاعی روسیه است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: معتقدم محدودیت هایی برای کمک به یکدیگر وجود دارد.

برنز همچنین گفت که دیدن تصاویر دیدار پوتین با رهبران ایران او را نوستالژیک نکرده است.

رئیس سیا همچنین اظهارات لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه به ایران توصیه کرده هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار روسیه قرار ندهد را تکرار کرد.