رئیس جمهور روز پنجشنبه به چهارمحال و بختیاری سفر کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک به نخست وزیر گفت: قرار است روز پنجشنبه در چهارمحال و بختیاری رئیس جمهور و هیئت دولت باشد.

وی در خصوص پروژه های ریاست جمهوری در چهارمحال و بختیاری گفت: پیش از این در جلسه کارشناسی 700 پروژه تکمیل شده در این استان برگزار شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پروژه های تکمیل شده که تحولی در استان ایجاد می کند در سفر رئیس جمهور ارائه می شود.

حیدری با بیان اینکه پروژه های بزرگ در بخش کشاورزی در مرحله اجرای طرح های جدید است، گفت: این طرح ها باعث ایجاد اشتغال بیشتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر اعتباری 15 ساله برای توسعه استان به چهارمحال و بختیاری، مسکن، زیرساخت و سایر بخش ها اختصاص می یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بدهی مورد نیاز برای تکمیل پنج مسیر مواصلاتی بروجن به لردگان به ایذه به خوزستان، فرخشهر به شلمزار به کارون 4، شهرکرد به فارسان به کوهرنگ، شهرکرد به بن داران و شهرکرد به سامان به تیران اصفهان. در جریان سفر رئیس جمهور رزرو شده است.

چهارمحال و بختیاری با تعلیق توسعه زیرساخت ها از دولت خارج می شود

حیدری با بیان اینکه توسعه فرودگاه در دستور کار است، گفت: افزایش پروازها از چهارمحال و بختیاری.

وی ادامه داد: در صورت رفع مشکلات زیرساختی و ارتباطی در چهارمحال و بختیاری، استان از یک فروپاشی دولتی خارج می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان قطب کشاورزی و دامپروری بوده است، افزود: دو میلیارد تومان مجوز توسعه کشاورزی صادر شده است.

حیدری گفت: این برنامه شامل توسعه کشاورزی مسکونی، مکانیکی و آبیاری نوین در چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آب زمینه ساز اشتغال در بخش کشاورزی است، گفت: در سال های 1401 و 1402 شاهد تغییراتی در حوزه آب خواهیم بود.

3 راه ارتباط مردم با دولتمردان در سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری درباره ضرورت تامین آب پایدار برای شرب، کشاورزی و صنعت: برخی از طرح‌هایی که در سفر رئیس‌جمهور در سال 1402 در نظر گرفته می‌شود را اجرا می‌کنند.

حیدری افزود: 100 درصد وام سفر پرداخت می شود.

وی گفت: با توجه به تصویب منطقه هشت میلیارد دلاری، زیرساخت‌ها ظرف دو سال تکمیل می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پروژه ها در مناطق محروم در اولویت قرار خواهند گرفت.

حیدری با بیان اینکه مردم از سه طریق می توانند برای دولت مشکل ایجاد کنند، گفت: تماس با 111، حضور در دفتر خدمات و مراجعه به وزیر تنها راه ارتباط مردم با دولت است.

وی با بیان اینکه تا این زمان 150 کاربر در مورد 11 موضوع عمومی در مرکز کسب و کار می نویسند ادامه داد: دفاتر ارتباطات مردمی در 30 منطقه کشور متشکل از معاون وزیر و نماینده تام الاختیار راه اندازی شده است. از وزیر