رئیس جمهور اوکراین برخی از مقامات امنیتی و قضایی را برکنار کرد – اخبار مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، همزمان با تشدید حملات ارتش روسیه در شرق اوکراین، «ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه رئیس امنیت این کشور و دادستان کل این کشور را برکنار کرد.

زلینسکی وی درباره این موضوع گفت: بیش از 60 کارمند دادستانی و SBU (وزارت امنیت ملی) می مانند و علیه کشور ما فعالیت می کنند.

زلینسکی و همچنین «ایوان باکانوفدوست دوران کودکی و همکار سابق خود را که به رهبری SBU منصوب کرده بود، اخراج کرد. باکانوف او از زمان آغاز جنگ به دلیل نقض صلح مورد انتقاد قرار گرفته است. سیاسی او ماه گذشته به نقل از منابع ناشناس اوکراینی و غربی این موضوع را اعلام کرد زلینسکی به دنبال جایگزین است.

او همچنین دادستان کل کشور است.ایرینا عاشق انتقام استو معاونش الکسی سیموننکو جایگزین شده است

با این تغییرات، ارتش روسیه به عملیات خود در اوکراین ادامه می دهد. ارتش روسیه اعلام کرده است که قصد دارد کل سواحل اوکراین را تا مرز رومانی قطع کند. اگر این اقدامات موفقیت آمیز باشد آمیز با این حال، چنین قصدی تهدیدی مهلک برای اقتصاد و تجارت اوکراین به همراه خواهد داشت و به مسکو اجازه می‌دهد تا پل‌های زمینی به مناطق جداشده ترانسیلوانیا بسازد. نیستریا برای محافظت از مولداوی که پایگاه نظامی روسیه دارد.

اوکراین می گوید ارتش این کشور همچنان دو شهر کوچک در منطقه را تحت کنترل دارد لوهانسکیکی از آن دو استان دونباس می ایستد، حمایت می کند و با تلاش های روسیه برای پیشروی عمیق تر در منطقه دوم مخالف است در دونتسک دیا

ستاد کل ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که ارتش اوکراین علیه تلاش‌های روسیه برای پیشروی می‌جنگد. ایسلویانسکپایگاه اصلی در اوکراین وجود دارد در دونتسکو حملات بی طرف به سایر نقاط منطقه.