رئیسی: همکاری با کشورهای مستقل مانع تلاش رهبران می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سید ابراهیم رئیسی پس از برنامه ریزی برای چهارمین روز از سفر خود به نیویورک، در دیدار با امرسون منانگاگوا رئیس جمهور زیمبابوه بر فعال شدن همکاری های متقابل کمیسیون بین دو کشور تاکید کرد.

رئیسی با نگاهی به رویکرد دولت برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی، افزود: پتانسیل گسترش همکاری با زیمبابوه در بخش‌های مختلف از جمله انرژی، معدن، کشاورزی و فناوری وجود دارد.

رئیس جمهور با تایید تسریع در فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور خاطرنشان کرد: همکاری با کشورهای مستقل تلاش سران برای جلوگیری از پیشرفت را متوقف خواهد کرد.

رئیس جمهور زیمبابوه در این دیدار بر زمینه های متعدد همکاری با ایران تاکید کرد و گفت: حضور شرکت های ایرانی در بخش کشاورزی اعم از صادرات و واردات و کشت غلات و محصولات باغی در خارج از کشور فرصت مناسبی است. مشارکت. هر دو کشور.

رئیس جمهور زیمبابوه با بیان خاطرات خوش خود از سفر قبلی خود به ایران، افزود: هر دو کشور آماج غم امپریالیسم هستند، بنابراین نیازمند همکاری نزدیکتر با جمهوری اسلامی ایران هستیم.