رئیسی در انتخابات با دل مردم صحبت کرد/ «تدبیری ها» عهدشکنی کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسید محمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاه‌های اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، در باره دلیل اصلی انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور در انتخابات سال گذشته این بود: «رئیسی با مردم صحبت کرد، از عدالت، مبارزه با فساد، دولت برای کاهش شکاف طبقاتی باید تلاش کند. برای حل مشکل طبقاتی، برای حل مشکل کرونا، طبق ایده آل. امام و رهبر فرمودند. رئیسی معتقد بود که نباید به وزارت خارجه به دید ضعف نگاه کنیم، باید بتواند منافع ملی را در قدرت تضمین کند.

وی افزود: همه این سخنانی که به مردم زد، خواسته آنها بود. چون 8 سال مشکلات و ضعف ها را تحمل کردند. از جمله مواردی که مردم در هشت سال رژیم گذشته متحمل شده اند و مردم دیگر تحمل آن را ندارند می توان به رکود و مشکلات اقتصادی، توقف پروژه های عمرانی، تعطیلی کارخانه ها و مراکز تولیدی اشاره کرد. در واقع تغییر لازم بود.

دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های اسلامی ایران با اشاره به اینکه مردم صفا، صمیمیت و صمیمیت رئیس جمهور را احساس کردند، گفت: مردم حتی گاهی اوقات تولیت حالت قدس رضوی و رئیس کل دادگستری نیز در کنار رئیسی قرار گرفتند. البته کمپین بدی علیه رئیسی صورت گرفت، اما با این وجود مردم او را باور نکردند و بسیاری از رای دهندگان رای دادند. 200 به او داد. امیدوارم یک فرد بزرگ بتواند به تمام اهداف بالا دست یابد.

حسینی در خصوص حضور و مشارکت مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتظارات مردم ایران بیش از این است. اینکه مردم در کشورهای خارجی در انتخابات نزدیک به 50 درصد شرکت کنند طبیعی است اما در یک کشور انقلابی کافی نیست. مسئولان باید در خدمت رسانی به مردم بیشتر تلاش کنند تا سرمایه اجتماعی هر روز بیشتر شود و مردم به آنها اعتماد کنند. متأسفانه در هشت سال رژیم گذشته وعده‌ها عملی نشده و تخلفات و فسادهای فراوان اعتماد مردم را خدشه‌دار کرده است. مطمئناً این اعتماد در این رژیم باز خواهد گشت، زیرا استانداران کابینه سیزدهم مردم عادی هستند، به مردم خدمت می کنند و سخت تلاش می کنند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در همین مورد در کلانشهر آبادان، وزیر کشور به آنجا رفت و چند روزی ماند تا موضوع را از نزدیک بررسی و حل کند. همچنین در صورت وقوع حوادث دیگری مانند سیل و زلزله در استان، رئیس جمهور به سرعت او تیم هایی را به آن مناطق فرستاد. یک مورد بود، درست در منطقه زلزله زده بودند. این بدان معناست که مسئولان برای حل مشکلات مردم هر چه در توان داشتند انجام دادند.