رئیسی: آماده تقویت همکاری های دوجانبه و چندجانبه با چین هستیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پیامی فرا رسیدن روز ملی جمهوری خلق چین را به رئیس جمهور شی جین پینگ و مردم این کشور تبریک گفت: جهان امروز با چالش هایی مواجه است که نیازمند آن است. چالش ها. همکاری با کشورهای مستقل برای غلبه بر آنها باید افزایش یابد و راه حل هایی برای همه در نظر گرفته شود تا منافع مشترک را فراهم کند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از طرح‌های «توسعه جهانی» و «صلح جهانی» رئیس‌جمهور چین حمایت کرده و آن‌ها را به‌عنوان ایده‌های مبتنی بر منافع مشترک کشور و با هدف ارتقای رفاه و تقویت پذیرفته است. وی افزود: ایران و چین به عنوان دو کشور مستقل و مخالف یکجانبه گرایی و دخالت در امور داخلی سایر کشورها، زمینه های زیادی برای گسترش ارتباطات کامل دارند.

وی تاکید کرد: بدون تردید اراده جدی دو طرف برای اجرای همکاری های راهبردی همه جانبه چشم انداز روشنی را برای تقویت روابط و تحقق اهداف و منافع متقابل دو کشور فراهم می کند، بنابراین مایلم جمهوری اسلامی را آماده کنم. ایران تمامی همکاری های خود را با جمهوری خلق تا حد امکان تقویت خواهد کرد.