ذخایر نفت یمن به سرقت رفته و عواید آن به بانک های سعودی رفته است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی شرکت نفت یمن گفت: این کشور تولیدکننده نفت است اما به نظر می رسد سایر کشورهای فاقد منابع نفتی با مشکل و رنج مواجه هستند.

عصام متوکل در گفت و گو با شبکه خبری المیادین افزود: یمن نمی تواند از پولی که به دست می آورد از نفت استفاده کند و عواید آن به بانک های سعودی می رود.

در همین حال سخنگوی شرکت نفت یمن تاکید کرد که همکاری هایی که به رهبری آمریکا به این کشور حمله می کند، عامل بحران نفتی در یمن است.

المتوکل افزود: ائتلاف تهاجمی تمامی کشتی های یمنی را تصرف خواهد کرد. بیش از 15000 کشتی یمنی در جریان کاهش قیمت سوخت در دوران کرونا گرفتار شدند.

قابل ذکر است که دولت نجات ملی یمن در صنعا ائتلاف سعودی را به سرقت منابع نفتی یمن متهم کرده است.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی با وجود رنج و مصیبت مردم یمن در نتیجه خشونت های خونین هفت سال گذشته، نفت و گاز یمن را غارت کرده و این رنج را دوچندان کرده است و این یک مشکل است. درآمد حاصل از نفت و گاز یکی از حامیان اصلی اقتصاد یمن است و 80 درصد از بودجه کلی دولت را پوشش می دهد.

بر اساس این گزارش، دولت نجات ملی یمن در صنعا کشورهای شریک سعودی را به سرقت و غارت منابع نفتی یمن و تهدید مکرر شرکت‌ها و کشتی‌های دخیل در غارت و سرقت نفت و گاز یمن متهم می‌کند. .خواهد داد.

به گفته دولت صنعا و به نقل از گزارش مرکز بین‌المللی کنترل ترافیک دریایی، یمنی‌ها تقریباً هر بار با کشتی‌های بزرگی که به بنادر یمن می‌رسند میلیون‌ها بشکه نفت می‌فروشند. ماه‌ها همکاری عربستان سعودی.